Перший музей АТО відкрили в Дніпрі (ФОТО, ВІДЕО)

Перший музей АТО відкрили в Дніпрі (ФОТО, ВІДЕО)

В понеділок, 23 січня 2017 року, відбулось урочисте відкриття внутрішньої експозиції першого в Україні музею АТО. Експозиція називається “Громадянський подвиг жителів Дніпропетровщини” і знаходиться в приміщенні діорами “Битва за Дніпро” історичного музею імені Д.І. Яворницького. Тепер тут зберігаються більше тисячі унікальних експонатів, які показують події останніх років на передовій.

главная

На відкриття прийшло багато мешканців Дніпра, бійців і ветеранів АТО та їх рідних, волонтерів, блогерів, а також команда губернатора Дніпропетровської області Валентина Резніченка та мера Дніпра Бориса Філатова.

вход

Світлина Олександра Кліменка. Керівництво Дніпропетровщини на урочистому відкритті музею АТО

У першій залі – речі мешканців області, які зробили внесок у захист України. Тут інструменти медиків, одяг капеланів, шеврони добровольців, афіши волонтерських акцій, фото військових кореспондентів, дитячі малюнки. Колекцію наданих експонатів неочікувано прямо на відкритті виставки поповнив і бойовий рюкзак екс-лідера “Правого сектора” Дмитра Яроша.

смс

Світлина Юрія Голіка. SMS-повідомлення з фронту від бійців своїм родинам

Є особливо важка, з моральної точки зору, “Зала Пам’яті” – півтисячі портретів людей, які віддали на Донбасі свої життя, захищаючи Україну.

портреты

Світлина Ольги Павловської. Загиблі бійці на Донбасі та їх речі. 

У цій залі емоції дійсно зашкалюють. Один з відвідувачів виставки, ветеран АТО Масі Найєм з цього приводу написав проникливий пост у Facebook: “Дивлячись на чорні стіни з іменами загиблих, я багато разів повторюю собі “вони тоді були живі”. Ось всі вони – були живі. Кожне окреме життя, цілі картотеки особистих справ, сотні паперців у держорганах як підтвердження їх реального існування… Найстрашніше, що серед цих прізвищ крім сотень тих, хто був поруч на майдані – є трійка прізвищ хлопців, з якими ти спав у одній палатці на полігоні. Ви в це вірите? Я щось не можу. Я ніколи ніде це так чітко не усвідомлював, як сьогодні в тій кімнаті”.

Також в музеї АТО створили вражаючий кінозал, де зображення передається на 360 градусів і відчувається “ефект присутності”. На чотирьох стінах пропонується подивитися 24-хвилинний фільм, у якому в хронологічній послідовності представлені події останніх трьох років – від окупації Криму до сьогодення.

зал

Світлина Лілії Луценко з мультимедійної зали.

мультимедийный

veptq

Світлини Nataliya Rumyantseva з мультимедійної зали.

“Відкриття такого музею закладує основу історичної пам’яті. Саме так народжується громадянин, так створюється Держава. Впевнений, що будь-хто з відвідувачів знайде свої точки, де серце починає битися прискорено”, – поділився власними враженнями від музею військовий фотограф і волонтер Дмитро Муравський.

А фотограф Олесь Кромпляс назвав музей АТО в Дніпрі цікавим, оригінальним і достойним, а також пошкодував, що музей не в Києві.

Виставка в музеї АТО буде розширюватися – аж до цілковитої Перемоги у війні з російським агресором. А наблизити цю Перемогу над окупантами можемо лише ми разом з вами, допомагаючи бійцям на передовій. Не забувайте про тих, хто сидить в окопах, хто ризикує власним життям, хто стримує навалу терористів, хто дарує нам мирне небе над головою. Долучайтесь до підтримки військових в рамках проектів на сайті www.PeoplesProject.com.

Біотех-реабілітація поранених

Біотех-реабілітація поранених

Відновлення кісток та тканин у випадках дефектів після механічних та вогнепальних поранень за технологією ilaya.regeneration

98%

зібрано

27 904 373 грн

потрібно
Підтримати
Сім коптерів PC-1

Сім коптерів PC-1

Складані коптери українського виробництва для проведення розвідувальних операцій та спостереження за супротивником.

79%

зібрано

1 135 003 грн

потрібно
Підтримати
Переможці

Переможці

Збір коштів на спортивні протези для спортсменів, поранених у ході АТО.

41%

зібрано

444 414 грн

потрібно
Підтримати
«Каратєль»

«Каратєль»

Розробка та забезпечення роботи мобільного додатку для надання юридичної підтримки громадянам, які зіткнулися з порушенням своїх прав.

82%

зібрано

455 590 грн

потрібно
Підтримати
Захисники Маріуполя

Захисники Маріуполяв/ч 2802

Оснащення лінійного батальйону піхоти 36-ої окремої бригади морської піхоти, що стоїть на захисті Маріуполя.

93%

зібрано

2 614 749 грн

потрібно
Підтримати
Оперативне реагування

Оперативне реагування

Швидке реагування на запити та оперативна передача військовослужбовцям необхідних позицій.

92%

зібрано

4 975 211 грн

потрібно
Підтримати
Польові бліндажі

Польові бліндажі

Бліндаж - це стійке укриття бійців від вогню супротивника

76%

зібрано

2 636 458 грн

потрібно
Підтримати
Я снайпер

Я снайпер

Забезпечення снайперів різних підрозділів необхідними приладами та екіпіруванням.

85%

зібрано

2 406 142 грн

потрібно
Підтримати
Urban sport. Троєщина

Urban sport. Троєщина

Збір коштів на сучасний спортивний майданчик для молоді столичної Троєщини

46%

зібрано

128 004 грн

потрібно
Підтримати
Операція «Світло»

Операція «Світло»

Подарунок для хірургів: оснащення операційних блоків потужним світлом та зручними операційними столами.

100%

зібрано

412 664 грн

потрібно
Детальніше