ДЯКУЄМО ЗА НЕБАЙДУЖІСТЬ!
Захистіть себе та своїх близьких - поширте це в соцмережах
Ваш внесок має з'явитися у звіті за кілька хвилин - залежить від обробки банком
Tweet

Школа військових водолазів

в/ч 1472

68 осіб

вже зробили внесок

147 635 грн

з 123 650 грн необхідних

119% зібрано

оновлено 10.08.2016 о 15:05
Підтримати інші проекти
Поділитися у Facebook

Координитор проекту: Костянтин Миргородський

+380 68 479 04 75

Для чого це потрібно


Військовий водолаз – складна та відповідальна спеціальність. Водолазні підрозділи входять до складу всіх без винятку силових структур, від водолазів-розвідників Сил Спеціальних Операцій до рятівників ДСНС, і мають надзвичайно широке коло задач, від протидиверсійної охорони до підводного розмінування в зоні АТО. Без водолазів-рятувальників немає Флоту, без бойових плавців складно уявити собі Спецназ, навіть в Сухопутних військах є водолази-сапери, які розміновують водойми в зоні АТО.


Наступне відео пропонуємо передивитися в HD форматі.

Для ознайомлення короткий перелік спеціалізацій військових водолазів, та короткий опис їх роботи.
1. Водолази-розвідники. В народі їх називають "морські котики", "морський спецназ". В коло їхніх обов’язків входить розвідка, в тому числі радіотехнічна, диверсії на військово-морських базах та в глибокому тилу противника, спеціальні дії на морі. Спеціальні підрозділи водолазів-розвідників входять до складу ВМС, ГУР, СБУ.

2. Бойові плавці протидії ПДСЗ (підводно-диверсійним силам та засобам) або "антидиверсанти". Основною і надзвичайно важливою задачею бойових плавців ПДСЗ є протидія та знищення ворожих диверсійно-розвідувальних груп, патрулювання та протидиверсійна охорона портів, гідротехнічних споруд та підводних комунікацій.

3. Водолази-рятувальники Військово-Морських Сил України. Фахівці високої кваліфікації: "технарі", майстри на всі руки, водолази-зварювальники, підривники, і навіть водолази-парашутисти морської авіаціі. Їхні обов’язки рятувальні та аварійно-технічні роботи на морі та внутрішніх басейнах, підйом затонулих суден, пошук та знищення морських мін та вибухонебезпечних предметів, та ще безліч складних задач.

4. Водолази інженерних військ ЗСУ. Важливі фахівці, робота яких наразі пов’язана перш за все з підводним розмінуванням в зоні АТО. Крім того, на них покладені завдання інженерної розвідки водних перешкод, підйом затонулої техніки, забезпечення наведення понтонних переправ і встановлення протидесантних загороджень морського узбережжя.

5. Водолази Державної служби з надзвичайних ситуацій. Герой-рятівник завжди поруч – це про них. Основне завдання – спасіння людського життя на водах, ліквідація наслідків природних та техногенних катастроф, а головне – їх недопущення. Крім того, виконують небезпечні завдання і в зоні бойових дій на Донбасі, займаючись очисткою водойм від небезпечних боєприпасів.

Inside divers 2

Нажаль, зараз склалася дуже важка ситуація для військово-водолазної справи. В Криму ми втратили майже все. Академія ВМС, Державний Океанаріум, новітня водолазна техніка- все залишилось на окупованій території. Наразі в Україні майже відсутня системна підготовка військових водолазів, існуючі нормативна база застаріла, забезпечення водолазних підрозділів технікою та спорядженням відбувається епізодично. До того ж, в Україні немає навчального закладу що б за рівнем відповідав Севастопольській військово-морській Академії – Альма-матер військових водолазів. Тому часто "доводку" особового складу до належного рівня проводять безпосередньо в підрозділах, використовуючи наявні ресурси, часто обмежені. Бракує всього – спорядження, досвідчених викладачів, матеріальноі бази. Ситуацію потрібно виправляти – і швидко, бо противник не дає нам часу на розкачку.
Украінці завжди були першокласними водолазами. Наразі в нашій краіні є спеціалісти з унікальним досвідом. Саме тому вони об’єднались у волонтерську группу та разом з People’s Project започаткували проект "Школа військових водолазів"

Inside divers 1

Кваліфікаційні вимоги до водолазів досить високі. Крім відповідних психофізіологічних якостей- міцного здоров’я, гнучкого розуму, врівноваженості, потрібні ще й натренованість, високий рівень знань, навички командноі роботи. У становленні військового водолаза як спеціаліста визначальну роль має його базова підготовка. Вона являє собою масив знань та навиків, закріплених на рівні рефлексів, які дозволяють комфортно почуватися в чужому для людини підводному середовищі, грамотно поводити себе в аварійних ситуаціях, виконати небезпечну задачу і при цьому зберегти життя та здоров’я.

Мета данного проекту:
– Забезпечення водолазних підрозділів критично необхідним спорядженням;
– Підвищення натренованості та кваліфікаційного рівня водолазів за рахунок проведення навчально-тренувальних зборів;

Проект "Школа військових водолазів" має на меті підтримку та підвищення кваліфікаційного рівня військових водолазів, впровадження новітніх сучасних елементів підготовки, та забезпечення найнеобхіднішим водолазним спорядженням та обладнанням. При цьому проект не має на меті заміщувати собою існуючу систему підготовки військових водолазів, а лише допомагати у іі відновленні та вдосконаленні у відповідності до вимог часу.

Перший дослідний курс навчання буде проведено на базі Маріупольського загону Морськоі охорони, з водолазами групи спеціальних дій на воді.

Inside divers 4

Проект "Школа військових водолазів" організаційно розділено на дві частини – навчання та забезпечення.
Навчальна частина передбачає проведення з особовим складом водолазів навчально тренувальних зборів тривалістю 3 тиждні. Місце проведення – місто Маріуполь, територія дислокаціі Маріупольського загону морськоі охорони прилегла акваторія Азовського моря, та плавальний басейн "Нептун".

Забезпечення групи спеціальних дій на воді спорядженням.
Передбачає закупівлю водолазного обладнання та спорядження для можливості використання водолазами групи шести повних комплектів спорядження з відкритою схемою дихання, а також спортивного спорядження для подальших самостійних занять з акватлону.

Короткий зміст навчальноі програми.
Навчальний курс спроектовано таким чином, щоб за короткий термін, використовуючи оптимальну інтенсивність занять та навантажень дати водолазам міцний базис, "стрижень" із знань та умінь, який дозволить в подальшому самостійно планувати та виконувати задачі високого рівня складності.

Функціонально курс розбитий на три блоки

1. Акватлон. Базовий курс.
Акватлон являє собою спортивну дисципліну, суттю якої є підводний поєдинок суперників, на затримці дихання або з використанням водолазного спорядження. Виховує психологічну стійкість до екстремальних ситуацій під водою, та загальну адаптацію до умов перебування в іншому середовищі, техніку плавання, ходіння на ластах, пірнання на глибину та дистанцію, затримки дихання в динаміці, підводної боротьби. Частина навчальних вправ виконується наосліп, або із зв’язаними руками або ногами.
Aquathlone

2. Курс корабельних водолазних робіт.
Включає в себе теоретичні та практичні заняття з організаціі роботи водолазної станціі, виконання водолазних робіт до середнього ступеня складності ( водолазний пошук, очистка кінгстонів та гвинторульового комплексу, роботи під водою зі слюсарним інструментом) Враховуючи особливості Азовського моря, вправи курсу побудовані таким чином, що б розвивати у водолазів вміння роботи "на дотик", при повній відсутності видимості під водою. Для відпрацювання спритності та кмітливості використовується тренажер "Ялинка", розроблений інструктором курсу.
second part

3. Курс основ протидиверсійної охорони.
Включає у себе практичні вправи з підводного орієнтування, теоретичні заняття з мінно-вибухової підготовки та тренувальні водолазні спуски у складі груп протидиверсійної охорони. На заняттях у морі водолази отримають навички орієнтування за допомогою підводної навігаційної панелі, ходіння на ластах по азимуту на швидкість з утриманням глибини. Мінно-вибухова підготовка включатиме в себе основні положення роботи з вибуховими речовинами, вивчення макетів мін та боєприпасів. Основи протидиверсійної охорони відпрацьовуватимуть на місцях стоянок кораблів та берегових гідротехнічних споруд.
part three

На що збираються кошти


Бюджет проекту включає в себе витрати на закупівлю водолазного спорядження та оренду плавального басейну в м. Маріуполь. Всі наші інструктори є волонтерами, і працюють виключно на ентузіазмі. Єдине про що попросили два інструктори з Акватлону з київської Федерації підводного спорту – допомогти спорядженням дитячій секції спортивного дайвінгу в якій вони викладають. Зважаючи на те, що це військово-прикладна дисципліна ми вирішили доречним включити три позиції до бюджету проекту. Проживання та харчування інструкторів і транспорт забезпечить Маріупольський загін. Навчальне водолазне спорядження, навчальні посібники, літературу, макети мінно-вибухових пристроів та інші необхідні в навчальному процесі матеріали безкоштовно надасть інструкторська група.
Крім того, нам пішли на зустріч дистриб’ютори водолазного спорядження, і надали змогу купувати всю необхідну техніку за собівартістю. А напрацювання курсів можна буде використати в новій національній системі підготовки військових водолазів, або легко інтегрувати в систему підготовки НАТО, якщо іі буде взято за основу.
Більшість спорядження постачальники закуповують за кордоном, тож вартість позицій може змінюватися залежно від курсу гривні.

Inside divers 3


  • 17Червня2016

    Бюджет проекту зменшений на 119 273 грн. Список потреб значно скорочено з урахуванням найнагальніших потреб для старту навчання.


Гідрокостюми
Гідрокомбінезон Sub Gear Definition overall II, 7 мм
Гідрокомбінезон Sub Gear Definition overall II, 7 мм
сплачено 100%
2/2 шт.
8 520 грн
Гідрокомбінезон Sub Gear Base LX, 6,5 мм
Гідрокомбінезон Sub Gear Base LX, 6,5 мм
сплачено 100%
4/4 шт.
12 400 грн
Гідрокомбінезон короткий Sub Gear Base LX, 5 мм
Гідрокомбінезон короткий Sub Gear Base LX, 5 мм
сплачено 100%
6/6 шт.
9 160 грн
Шолом неопреновий Sub Gear SEAL
Шолом неопреновий Sub Gear SEAL
сплачено 100%
2/2 шт.
710 грн
Рукавиці неопренові Best Divers, 5 мм
Рукавиці неопренові Best Divers, 5 мм
сплачено 100%
6/6 шт.
4 800 грн
Боти до гідрокомбінезона Sub Gear Comfort Zip
Боти до гідрокомбінезона Sub Gear Comfort Zip
сплачено 100%
1/1 шт.
480 грн
Боти до гідрокомбінезона Sub Gear No Zip
Боти до гідрокомбінезона Sub Gear No Zip
сплачено 100%
5/5 шт.
2 740 грн
Водолазне спорядження
Ласти Scubapro Jet Fin XL
Ласти Scubapro Jet Fin XL
сплачено 100%
4/4 шт.
10 200 грн
Ласти Scubapro Jet Fin XXL
Ласти Scubapro Jet Fin XXL
сплачено 100%
2/2 шт.
5 550 грн
Ліхтар підводний Scubapro Nova Light 720
Ліхтар підводний Scubapro Nova Light 720
сплачено 100%
2/2 шт.
4 200 грн
Ніж Cressi Giant
Ніж Cressi Giant
сплачено 100%
5/5 шт.
7 250 грн
Ніж водолазний Cressi Orca
Ніж водолазний Cressi Orca
сплачено 100%
1/1 шт.
1 450 грн
Шланг перепуску, 300 Атм, з манометром
Шланг перепуску, 300 Атм, з манометром
сплачено 100%
1/1 шт.
2 600 грн
Груз-пояс гумовий,
Груз-пояс гумовий, "марсельський" Seac Sub
сплачено 100%
6/6 шт.
2 400 грн
Грузи свинцеві поясні, 1,5 кг
Грузи свинцеві поясні, 1,5 кг
сплачено 100%
50/50 шт.
5 000 грн
Блокнот підводний
Блокнот підводний
сплачено 100%
2/2 шт.
500 грн
Буй сигнальний / контрольний OMS
Буй сигнальний / контрольний OMS
сплачено 100%
2/2 шт.
2 550 грн
Канат поліпропіленовий,  200 м, 12 мм
Канат поліпропіленовий, 200 м, 12 мм
сплачено 100%
1/1 шт.
2 040 грн
Спорядження для акватлону
Маска  OMS Devil
Маска OMS Devil
сплачено 100%
10/10 шт.
5 600 грн
Трубка Sub Gear Apnea
Трубка Sub Gear Apnea
сплачено 100%
10/10 шт.
2 000 грн
Гирі вінілові, набор, 4 кг. - 10 шт, 10 кг - 2 шт
Гирі вінілові, набор, 4 кг. - 10 шт, 10 кг - 2 шт
сплачено 100%
1/1 шт.
4 200 грн
Додаткове устаткування
Клей неопреновий
Клей неопреновий
сплачено 100%
1/1 шт.
100 грн
Силікон для прокладок
Силікон для прокладок
сплачено 100%
1/1 шт.
30 грн
Метал (швелер, лист, шпилька) для виготовлення тренажера
Метал (швелер, лист, шпилька) для виготовлення тренажера "Ялинка"
сплачено 100%
2/2 шт.
4 185 грн
Допомога юнацькій спортивній школі
Балон сталевий з ветилем 15 л., 230 атм.
Балон сталевий з ветилем 15 л., 230 атм.
сплачено 100%
1/1 шт.
5 900 грн
Декомпресиметр Sub Gear XP 10
Декомпресиметр Sub Gear XP 10
сплачено 100%
1/1 шт.
4 200 грн
Ласти Scubapro Jet Sport Full Foot
Ласти Scubapro Jet Sport Full Foot
сплачено 100%
2/2 шт.
1 840 грн
Інше
Оренда плавального басейну в м.Маріуполь
Оренда плавального басейну в м.Маріуполь
сплачено 100%
308/308 годин
11 396 грн
Дошка акрилова, для малювання, маркери
Дошка акрилова, для малювання, маркери
сплачено 100%
1/1 шт.
1 650 грн

Загалом   123 650.00 грн


Обговорення проекту

Новини проекту


Реквізити ПриватБанку для переказу у гривнях

Миколаївський обласний благодійний фонд “РЕГІОНАЛЬНИЙ ФОНД БЛАГОЧЕСТЯ”
ПАО КБ ПриватБанк
ОКПО: 36143302
МФО: 326610
Рахунок:26000053212526
Призначення платежу: Благодійний внесок. Школа військових водолазів

SWIFT-переказ у USD

BENEFICIARY: Charitable Foundation BLAGOCHESTA
Account: UA803266100000026009053209659
Bank of beneficiary: Privatbank,Ukraine
Swift code: PBANUA2X
Intermediary bank: JP Morgan Chase Bank, New York
Swift code: CHASUS33
Correspondent account: 001-1-000080
Description: Donation for ‘School of military divers’ project

SWIFT-переказ у EUR

BENEFICIARY: Charitable Foundation BLAGOCHESTA
Account: UA413266100000026009053206287
Bank of beneficiary: Privatbank,Ukraine
Swift code: PBANUA2X
Intermediary bank: Commerzbank AG,Germany
Swift code: COBADEFF
Correspondent account: 400 8867 00401
Description: Donation for ‘School of military divers’ project

Ініціалізуємо дані... Будь-ласка, зачекайте...