Станом на ранок 28 березня головні новини, що стосуються війни на сході України, такі.
?Протягом минулої доби російсько-окупаційні війська обстріляли позиції українських військових 32 рази. На щастя, жоден з українських захисників не постраждав.
?На Луганському напрямку ворог обстріляв Новолуганське з 82 мм мінометів, а по Луганському тричі стріляв з гранатометів та великокаліберних кулеметів. Неподалік Зайцевого російсько-окупаційні війська застосували кулемети та стрілецьку зброю.
?На Донецькому напрямку ворог обстріляв з гранатометів різних типів українських захисників в Опитному, Новотроїцькому, Лебединському, Старогнатівці, Мар’їнці та Гнутовому. Авдіївку, Талаківку, Павлополь та Водяне російські бойовики обстріляли з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї, а Піски – з озброєння БМП. Зі стрілецької зброї ворог вів вогонь по нашим опорним пунктам у Широкино, Шахті Бутівка та Кам’янці.
?Моніторингова місія ОБСЄ знову не має змоги побачити, що ж відбувається на тимчасово окупованому Донбасі. Так, на державному кордоні поблизу Ізваріно озброєний член терористичного формування наказав місії негайно покинути цей район. Так само ОБСЄ не потрапила до Нової Мар’ївки (64 км до Донецька) та Зимогор’я (27 км до Луганська) – озброєні терористи їх просто не пропустили. А в лікарні тимчасово окупованої Горлівки лікарі відмовилися спілкуватися із представниками ОБСЄ, доки не отримали на це дозвіл від бойовиків.
?Російський військовий Сергій Удовиченко попросив політичного притулку в Україні. Курсант Голіцинського прикордонного Інституту ФСБ РФ запевнив, що брав участь у мітингах опозиції та відчував, що за ним слідкують російські спецслужби. Сам же громадянин РФ є етнічним українцем, добре знає українську мову та за своїми політичними поглядами засуджує діючу владу в Росії, тому зараз потребує визнання його політичним біженцем.
?Спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер відзначив: ситуація на Донбасі загострюється. «Кілька останніх тижнів ситуація була трохи кращою, але зараз напруга знову зростає», – відзначив пан Волкер у інтерв’ю виданню «Голос Америки».
?«У Росії довгі руки. У Росії багато багато щупалець. Ми вважаємо, що вони збережуть інтерес до наших виборів, а також до виборів у багатьох інших країнах. Це чудовисько із морських глибин», – так, без прикрас, висловилася стосовно Росії офіційна представниця Держдепу США Гізер Нойєрт.
?Разом з тим пані Нойєрт назвала сміхотворними гучні заяви Росії стосовно відповіді на масову висилку російських дипломатів західними країнами. «Росія повинна, насамперед, визнати свою відповідальність за атаку в Солсбері та припинити безвідповідальну агресивну поведінку», – саме це за словами речниці Держдепу є головною запорукою поліпшення міждержавних відносин для Росії.
?Міністр оборони США Джеймс Меттіс заявив, що війська США запобігли зіткнення з росіянами в Сирії: «Російські елементи» пересувалися по лінії розмежування на схід від річки Євфрат – до тієї території, де сторони можуть проводити операції. Але вони підійшли занадто близько до позицій солдатів США». Інформагентство AFP уточнило, що російські найманці пересувалися в районі Дейр-ез-Зора, щоб розвідати бойові позиції військ США.
?Також пан Меттіс звинуватив президента РФ Володимира Путіна в отруєнні екс-розвідника Сергія Скрипаля у Великій Британії: «Звичайно ж він відповідальний, він – голова держави». Усі виправдання з боку Росії Джеймс Меттіс визнав нахабною брехнею в дусі «іхтамнєт». «Намагання РФ зняти з себе відповідальність за замах на Скрипаля нагадує те, як відбувалась незаконна анексія Росією Криму та події на сході України. Вони знімають шеврони з військових і відправляються до Криму. Вони кажуть, що непричетні до операцій у Східній Україні. Не уявляю, як вони можуть таке говорити просто в очі», – зазначив міністр.
?Тим часом Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій проти Росії, запроваджених у відповідь на агресивні дії Росії у кіберпросторі. «Ці істотні шкідливі дії у царині кіберзлочинності продовжують створювати незвичайну та надзвичайну загрозу національній безпеці, зовнішній політиці та економіці США. З цієї причини надзвичайна ситуація у країні, оголошена 1 квітня 2015 року, повинна продовжувати свою дію після 1 квітня 2018 року», – повідомляється на офіційній сторінці Білого дому.
People’s Project пропонує вам способи дієво допомогти тим підрозділам, яким і справді треба наша з вами допомога. До того ж, у чесний та прозорий спосіб: будьте певні, ваші благочинні внески одразу ж знайдуть своє відображення у фінансових звітах та підуть на цільову допомогу тим підрозділам, які стоять на передовій і просять не про забаганки, а виключно про нагальні потреби. Долучайтесь!