Союзники знову демонструють потужну військову присутність на території України. Днями американські стратегічні бомбардувальники знову увійшли у наш повітряний простір. Цього разу вже три літаючі фортеці B-52H Stratofortress у супроводі українських виниищувачів облетіли південні регіони України та наблизилися до адмінмежі з окупованим Кримом. Крім іншого, трохи раніше повітряні маневри в небі України відпрацьовували і сучасніші стратегічні бомбардувальники ВПС США, надзвукові B-1b Lancer.
Стратегічний бомбардувальник-ракетоносець ВПС США B-52H Stratofortress у супроводі українського винищувача
Роботу цих авіапатрулів забезпечують розвідники Bombardier Global Express Sentinel R.1 и Boeing Airseeker R.1 RC-135W Rivet Joint, а також багатоцільовий авіазаправник Airbus A330 MRTT – їхню присутність теж регулярно відзначають у авіапросторі України. Згідно офіційних повідомлень та логіки глобальних подій, ці патрулювання стануть не лише очевидним фактором стримування для агресора у ході російських військових навчань «Кавказ-2020», а й частиною глобального плану убезпечення у регіонах військового інтересу росіян в подальшому.
Стратегічний надзвуковий бомбардувальник ВПС США Rockwell B-1b Lancer. Це – наступник, що мав замінити собою B-52 у лавах ВПС. Втім, виявилось, що й модернізовані B-52 ще мають чим прислужитися у війську.
Не можемо не відзначити: в цей же час в Одесі жваво обговорюють дивні вогні, що в різних комбінаціях з’являлися в нічному небі над містом та морем. І хоча присутність неопізнаних літаючих об’єктів справді періодично відзначають у місцях концентрації військових сил по всьому світі, цього разу офіційних повідомлень про спостереження чи залучення НЛО до діяльності сил повітряного патрулювання не надходило: імовірно, людей стурбували якісь окремі повітряні судна, або ж, можливо, якісь специфічні зонди чи БПЛА)
Сучасний ескадрений міноносець класу «Арлі Блек» ВМС США USS Roosevelt (DDG-80). Одна з основних бойових одиниць флоту, що має достатнє озброєння для знищення під- та надводних, наземних і повітряних цілей.
Окрім повітряної компоненти, значного підсилення зазнала і військово-морська присутність союзників у чорноморському регіоні. Днями до акваторії Чорного моря увійшли або мають ось-ось увійти наступні потужні військові кораблі: американський ракетний ескадрений міноносець DDG80 «Рузвельт», британський розвідник Флоту Її Величності Enterprise, група кораблів британського Флоту Її Величності з есмінця протиповітряної оборони HMS Dragon та десантно-гелікоптерного корабля-дока HMS Albion.
Носій червоного валлійського Дракона, новітній ескадрений міноносець Флоту Її Королівської Величності D-35 Dragon
Крім того, вже сьогодні до порту в Одесі знову завітав новітній швидкісний катамаран ВМС США USNS Yuma (T-EPF-8). Французький же розвідувальний корабель Dupuy de Lôme (A759) вже якийсь час вчергове виконує бойові задачі в акваторії Чорного моря.
Не будемо загиблюватися в надмірні деталі за кожним конкретним із суден, відзначимо лише одне: це справді потужне угруповання, кораблі якого несуть на борту комплексне озброєння та розвідувальне обладнання. Час залізних велетів на кшталт «Тірпіців» та «Бісмарків» минув: відтепер ці, доволі компактні, але не менш грізні від того судна в комплексних діях здатні протистояти загрозі і на воді, і на суші, і у повітрі. Радіймо, що вони наші союзники, а не навпаки.
Сучасний багатоцільовий десантний корабель USNS Yuma (T-EPF-8). Це щвидкісне судно призначене для оперативного перекидання значних віськових сил на великі відстані та супровідних операцій підтримки.
Поміж те, оборона країни – це не лише коли потужні судна чи літаки світових супердержав долучаються до сил стримування агресора, а нам лише сидіти на зручній канапці і вказувати їм перстом – а забезпечте нам, будь ласка, військову перевагу в регіоні, а потім, якщо ваша ласка, ще, може, й звільните з окупації Крим. Ні, це копітка комплексна робота. Зокрема це ще й діяльність служб забезпечення, завдяки яким функціонують Армія та відповідні інституції. До цієї роботи почасти долучаємося і ми з вами.
Без перебільшення, справді: от саме зараз ми спостерігаємо за роботами інженерів, які розробляють та впроваджують специфічні пристрої для докорінної зміни та покращення роботи артилерійських систем. Не просто модернізації декількох старих гармат, ні: цілого радіоелектронного комплексу, завдяки якому робота артилерії, зокрема влучність та оперативність відповідей на ворожі обстріли, покращиться в рази. А це – вищі шанси знищити ворожі вогневі точки у артилерійському двобої. А це – тактична та стратегічна військова перевага і, зрештою, шанси на перемогу в цій війні зі справді потужним ворогом.
На даний момент ці роботи ведуться в якості волонтерської допомоги, тож перші з компонентів мусимо оплатити ми, далі ж, після успішного впровадження, ці розробки буде включено вже до державних кошторисів. Ціна питання – 50 тисяч гривень, які треба зібрати та сплатити вже найближчим часом. Мова не про іграшки, а, у цілому, про саме подальше існування України як незалежної окремої держави, а не сателіта в чиїйсь імперській орбіті. Нам з вами тут жити, і щось залишити нащадкам. Тож, з огляду на важливість задачі та практики, коли спільними зусиллями такі суми збираються за лічені дні, закликаємо вас: долучайтесь.