У майстерні наших друзів-техніків кипить робота: конструктори працюють над черговою автоматичною туреллю. Власне це одна із турелей легендарного проекту «ШАбля», що вже накришили не один десяток ворогів – зараз цю чудову іграшку переберуть, підремонтують та підготують до подальшої служби на фронті. Крім того, конструкцію вчергове вдосконалять – підвищать точність, надійність та навіть зменшать вагу усієї конструкції.
Поки що грізний бойовий модуль виглядає як миршава залізяка. Та скоро терористам буде не до сміху
Дистанційно-керований бойовий модуль – саме так сухо і офіційно називається цей волонтерський винахід. На ділі ж це турель, на яку можна встановити кулемет чи щось подібне, і якою можна керувати з віддалі. Тобто сидить собі солдатик у бліндажі, попиває чай, стежить за позиціями на моніторі – і щойно там з’являється щось мінімально схоже на ворога, тицькає кнопку, і зону уваги тут же заливає шквалом куль. Сам же стрілець убережений від будь-яких небезпек – ворог навіть не знає, де він сидить. І навіть якщо турель підстрелять – не біда, залізяку можна відремонтувати.
Ці турелі вже пройшли найгарячіші точки війни – відпрацювали на шахті Бутівці, допомогли захищати промзону Авдіївки. Самі майстри кажуть: така чудова штука неабияк прийшлася солдатам до душі. От і ламаються вони інколи саме через надмірне використання – дуже вже багато роботи для такої машини. Ми ж скажемо чесно: турель – це ще й чудова доросла іграшка. Тільки погляньте, з яким ентузіазмом наші хлопці, озброєні туреллю, викурюють снайпера терористів!
Хоча окремий проект, присвячений розробці турелей, і припинив своє існування, втім, роботи тривають. І вдосконалення цієї турелі, й інші цікавинки для військових ми тепер оплачуємо у рамках проекту «Оперативне реагування». Не лише спорядження, за допомогою якого можна нищити ворогів – в тому числі, і cпорядження, що оберігає наших бійців. Тож якщо вам небайдужа доля наших солдатів, доля хлопців, що ціною життя захищають наш з вами спокій, – ваші благодійні пожертви в рамках проекту «Оперативне реагування» ми приймемо із щирою вдячністю і тут же використаємо на благу справу.