Я снайпер

August 10, 2020

Чим живуть спецпризначенці: розкриваємо трохи військових таємниць

Чим живуть спецпризначенці: розкриваємо трохи військових таємниць

Звітуємо. Даруйте, але свіжих фото сьогодні не буде, тільки старі. Цей момент ми компенсуємо, оприлюднивши трохи закритої інформації на загал – втім, як завжди, у розумних межах та формах. Останні декілька днів ми присвятили бійцям різних підрозділів спеціального призначення. Всі вони ведуть активну роботу на фронті, і, навіть попри режим повної тиші, проводять час із великою користю на перспективу. Ми побачили певні епізоди їхньої роботи, а отже, дізнались наступне:

1. Той фотоапарат, який ми передавали хлопцям трішки раніше, і подібні йому – зараз чи не основний робочий інструмент на передовій. Потужний зум допомагає уважно вивчати та фіксувати ворожу активність на кожному метрі лінії зіткнення. Не маємо права показати, але – бачили нахабного розвідника терористів, який сидить в затишному окопчику і пильнує наші позиції. За півтори тисячі метрів, а завдяки оптиці фотоапарата – мов ось, тільки руку протягни і ткни його пальцем у око. Звісно, терориста зауважили і наші снайпери, а отже спостережний пункт ворога акуратно нанесено на карту ворожих цілей. Згодиться.

2. Втішне. У липні сталося велике лихо, яке обурило та шокувало всіх притомних людей, кому болить за Україну та за наших захисників. Насьогодні декого із прямих винуватців цього лиха більше немає. Їх раптово та ефектно замучили докори нечистого сумління. Таке трапляється. Єдине, що зазначимо – жоден з наших підрозділів не вдавався до агресивних дій та ні найменшим чином не порушив умови перемир’я. Це справді суворо пильнують.

3. І головне. У хлопців бойовий настрій та розважливі, дуже тверезі міркування. Попри занепадницькі настрої, що штучно поширюються вже й стосовно військових, Армія лишається єдиною запорукою виживання України. Є. Є багато збіса вмотивованих бійців, офіцерів, добровольців та волонтерів, за роки війни спаяних в єдиний монолітний організм. Вони не плачуться в соцмережах, про них не часто говорять у ЗМІ, тисячі їх щодня тихо і непомітно роблять свою важливу роботу. Вони не вміють красиво публічно говорити, але навчилися добре убивати за Батьківщину. Практично ціле покоління людей, які живуть війною. Ніхто й нічого із ними не зробить.

Навіть дехто зі старих, радянської ще закалки армійських офіцерів, які ставляться до Армії без надмірного пієтету чи патріотизму, радше як до служби та теплого місця, все одно навряд чи захочуть прославитись як закінчені негідники, які здали країну та прямо чи опосередковано призвели її до капітуляції. Це дуже стримує. А отже, попри поширення будь-яких зрадливих настроїв, Армія у нас є і, головним чином, саме вона нас із вами і береже. Тож користуймося цим положенням мудро, гуртуймось і робімо своє.

Тепер же до реальних потреб. “Боривітрик” долетів до гнізда: з рук у руки ми віддали бойовим снайперам метеостанцію, яку закупили для них трохи раніше. Одразу ж піде у роботу: доки триває перемир’я і бойових розпоряджень не видають, снайперські групи активно використовують цей час для тренувань. Щиро приємно і бачити, і говорити з такими вмотивованими людьми. Кажуть самі: це не просто служба, це – присвята та спосіб життя, який вони свідомо ухвалили і який бачать для себе на майбутні роки. А отже, робота триває, і деяке спорядження буде для снайперів дуже помічним. Хлопці вже мають від нас потужний глушник на великий калібр, деяку оптику, включно із тепловізійними прицілами, метеостанцію та хронограф для точної пристрілки зброї. Власним коштом обладнали лінію для спорядження набоїв, за власні заощадження розширюють робочий парк зброї. Все це – для максимально ефективної роботи. Тож і ми маємо за велику честь посильно допомагати їм у цій справі.

В найближчих наших планах – квадрокоптер. Це для колег, які дають снайперам картинку. І не лише снайперам. Своєчасна візуальна інформація з квадрика – 90% успіху в роботі артилерії, снайперів та розвідки. Ми бачили, як це працює у зв’язці. І це працює… ефектно і сумно для терористів. Значну частину суми в 42 тисячі гривень ми вже зібрали, та допомога і досі потрібна. Збираємо в рамках “Оперативного реагування“, тож допомогти можна там.

Далі, в найближчих планах у хлопців – опанувати великий потужний калібр, що потребує додаткового облаштування. Зараз вони просять ще одну метеостанцію, ще більш потужну, з розширеними можливостями та додатковими опціями. Ціна її – близько 26 тисяч. Справді треба: кажуть, днями, на змаганнях, колеги на слабшому калібрі відстрілялися на перше місце саме завдяки точним обчисленням всіх умов, які провели за допомогою метеостанції. Тож для роботи на дистанціях близько 2000 метрів хороша метеостанція – запорука точних пострілів. Збір в рамках проекту “Я снайпер”, тож допомогти можна кнопкою нижче. Доки перемир’я, якраз зберемо. 

Далі – та горезвісна оптична насадка для іншого снайперського підрозділу, яку просять ще з нового року і яку ми ніяк не можемо нарешті купити. Вчергове переговорили ще з одними бойовими снайперами, уточнили – чи справді така штука потрібна, а чи просто дорога іграшка. Ну дорого ж, тому резонні сумніви справді є. Ні, кажуть, – і справді треба. Для потужної зброї та роботи на понад два кілометри без неї не обійтись. А отже – точно ще +60 тисяч до списку закупівель.

Ще один пункт. Це чергове перемир’я дещо порушило графік роботи хлопців, тож певні потреби поки що втратили свою актуальність. Зараз снайперський підрозділ, який веде активну спостережну роботу, просить забезпечити їх акумуляторами до фотоапаратів. Кожен коштує до двох тисяч гривень, їх треба сім. Так, китайські аналоги по 200 гривень теж є: проте, з власного досвіду, хлопці кажуть – часто несподівано “сідають” і відключаються без попередження, відео не зберігається, а отже, результат кількох годин спостережень летить псу під хвіст. Треба саме оригінали. Це – на ваш розсуд. Але якщо ви погодитесь з тим, що ця потреба теж актуальна, ласкаво просимо до зеленої кнопки нижче.

Ще одне, що викликає трішки кровожерливі посмішки у всіх військових. Підрозділи вогневої підтримки – справді реальна і небезпечна сила. Озброєні найпотужнішими засобами для знищення, вони виникають у точках загострення і, у відповідь на провокації ворога, швидко змушують його до вічного миру. Одна з позицій в штаті ПВП – справжня любов усіх, хто бачив її роботу на власні очі. Мова про ЗУ-23-2, мобільну спарену зенітну гармату, яка так же ефективно працює прямою наводкою і по наземним цілям. Так склалось, що саме на дообладнання такої мобільної м’ясорубки для бойового підрозділу вогневої підтримки ми зараз збираємо кошти. Там треба по два комплекти: насадки на стволи, що гасять полум’я пострілів і зберігають маскування ЗУшок вночі, а також два комплекти броні: захистити операторів від ворожих куль та осколків. Збір на це – в рамках “Оперативного реагування”.

Друзі, ми запрошуємо вас до спільної справи та посильної участі. Традиційно вже сьомий рік ми не беремо ані копійки на власні потреби, а всі надходження та видатки чесно наводимо у відкритих звітах за кожним з проектів. Тож долучайтесь, будь ласка. Гривнею, поширенням, чим завгодно, аби хоч трішки на користь нашої Армії. Чому? Бо як апокаліптично це б не звучало, та виходу в нас і справді немає. Або ж повний крах, ворог потроху виснажить нас, розколе, передушить і поневолить, або ж зрештою ми станемо спільною силою і колись таки переможемо. Раз і назавжди. І інших опцій у нас тут просто немає.

Нам до душі варіант з перемогою, і саме тому ми робимо все, що можемо, на користь наших військових.

А вам?

Date Name Quantity Cost Destination
10/08/2020 Портативна метеостанція Kestrel 5000 з Bluetooth-модулем 1 14 670.00 Закупили та передали бойовим снайперам

Comments

Altogether on the project

Я снайпер

13 people

donated

1 073 125 UAH (38 832 USD)

of 2 688 977 UAH (97 303 USD) needed

39% raised

Updated 15.05.2021 at 0:29
Share on Facebook

Телефон: +380 63 402 90 93

Email: [email protected]

Facebook: People’s Project

Requisites of the project Я снайпер

Реквізити ПриватБанку для переказу у гривнях

Миколаївський обласний благодійний фонд “РЕГІОНАЛЬНИЙ ФОНД БЛАГОЧЕСТЯ”
ПАО КБ ПриватБанк
ЄДРПОУ: 36143302
МФО: 326610
Рахунок: 26008053217880
IBAN-код: UA94 326610 00000 26008053217880
Призначення платежу: Благодійний внесок. “Я снайпер”

SWIFT-переказ у USD

Beneficiary: Mykolayiv Regional Charitable Foundation “Regional Foundation Blagochestya”
IBAN­code: UA803266100000026009053209659
Account: 26009053209659
Beneficiary address: UA 54000, Mykolaiv, Buznyka str. 5, 118
Beneficiary bank: Privatbank
50, Naberezhna Peremogy Street, Dnipropetrovsk, 49094, Ukraine
Swift code: PBANUA2X

Intermediary bank: JP Morgan Chase Bank,New York ,USA
Swift code: CHASUS33
Correspondent account: 001-­1­-000080
Description: Charitable donation for ‘I am sniper’ project
or
Intermediary bank: The Bank of New York Mellon, New York, USA
Swift code: IRVT US 3N
Correspondent account: 890-­0085-­754
Description: Charitable donation for ‘I am sniper’ project

SWIFT-переказ у EUR

Beneficiary: Mykolayiv Regional Charitable Foundation “Regional Foundation Blagochestya”
IBAN­code: UA413266100000026009053206287
Account: 26009053206287
Beneficiary address: UA 54000, Mykolaiv, Buznyka str. 5, 118
Beneficiary bank: Privatbank
50, Naberezhna Peremogy Street, Dnipropetrovsk, 49094, Ukraine
Swift code: PBANUA2X

Intermediary bank: Commerzbank AG ,Frankfurt am Main, Germany
Swift code: COBADEFF
Correspondent account: 400886700401
Description: Charitable donation for ‘I am sniper’ project


Press about us

 • Новинарня
 • UA:українське радіо
 • UA|TV
 • 112 Україна
 • Радіо Свобода
 • УКМЦ
 • Український тиждень
 • Головне управління розвідки МО України
 • УНІАН
 • Ліга.НОВОСТИ
 • Depo UA
 • Інтер
 • Журнал Житомира
 • “ЧАС”
 • Вчасно
 • Еспресо TV
 • СОЦПОРТАЛ
 • О.П.А.D
 • 5 канал
 • Громадське
 • inforesist
 • Украина
 • 1+1 media
 • Новое время
 • Укрпогляд
 • Обозреватель
 • ictv
 • Styler РБК-Україна
 • tribuna
 • cimic
 • НОВИНИ 24
 • Bloomberg
 • FOX NEWS
 • Forbes
 • thequardian
 • zik
 • СЕГОДНЯ.ua
 • комсомольская правДА!
 • ain
 • NEWSru.com
 • ZN,UA
 • ЦЕНЗОР.НЕТ
 • delo.ua
 • Українська Правда

Partners