Слухайте, а це справді приємно. Ми шукаємо ілюстративне відео, щоб показати роботу зенітної гармати, і знаходимо ось це. Свого часу, ще 2016 року, ми передали Морпіхам 503 Окремого батальйону під командою Вадима Сухаревського три авто: потужні “Форди”, дещо переобладнані до реалій військової роботи. І ось він, результат: на шасі однієї з машин вже самі Морпіхи встановили зенітну гармату ЗУ-23-2. Тож борсуки отримали не просто корисні на фронті машини – а змогу курсувати гарячими точками і оперативно гамувати занадто активних терористів.
Розмову про зенітну гармату ми завели не просто так. Це потужна мобільна зброя, яка дозволяє ефективно вирішувати певні питання у вогневій протидії ворогу. Відносно точна спарена гармата калібру 23 міліметри – не лише прекрасний засіб у боротьбі з повітряними цілями. Прямою наводкою легко і зручно придушити будь-яку вогневу активність ворога на дистанції в два кілометри. До того ж, не особливо порушуючи ані режим тиші, ані положення Мінських угод.
Саме такі зенітні гармати узяв на озброєння один із підрозділів, потребами яких ми зараз активно опікуємося. Хлопці тягають ЗУшки гарячими точками своєї ділянки оборони і, щойно терористи починають обстріл, одразу ж прямою наводкою розбирають їхні вогневі точки на атоми. Відзначимо головне, що завжди приємно дивує нас стосовно цього підрозділу: військові діють у чітко злагодженій взаємодії, тому і розвідка, і аеророзвідники, і снайпери, і групи вогневої підтримки, і артилерія завжди мають чітку картину дій, карту цілей і, зрештою, воюють із ворогом із максимальною ефективністю.
Та є одне “але”, де ми мусимо їм допомогти. Справа у технічних особливостях ЗУшок. Ряд операцій з протидії ворогу хлопці мусять проводити у нічний час. А вихлоп зенітної гармати – це факел яскравого полум’я на півтора-два метри, який вночі видно дуже й дуже далеко. А це одразу ж привертає увагу ворога і притягує на себе вогонь з усіх стволів терористів. Щоб не бути голослівними:
Конструктори з Харкова це питання вирішили: там розробили специфічну дульну насадку, яка практично повністю розсіює спалах і дозволяє зберегти маскування гармати. А це – менше ризиків для життя наших бійців. До всього, для ЗУшок розробили ще й комплект лобової броні: він не знижує мобільності установки, проте відчутно захищає оператора від ворожих куль та осколків. Ось як працює сама насадка:
Отже, загальна мета – уберегти здоров’я та життя наших хлопців, які ефективно перетворюють ворога на рожевий туман. Ці елементи обладнання не належать до статей забезпечення коштом Армії, а отже по допомогу знову звернулись до нас, волонтерів. Вартість робіт з виготовлення та встановлення полум’ягасника складає близько 11 тисяч гривень, броні – близько 12. Таких комплектів треба по два, тож загальна сума збору, в якому ми просимо вас посильно допомогти – близько 46 тисяч гривень. Цей збір ми проводимо у рамках проекту “Оперативне реагування“, коштом якого дбаємо про оперативні потреби військових на передовій. Друзі, долучайтесь, будь ласка, війна триває. Так, сума до збору досить відчутна. Та хіба можна обчислити хоч у якихось грошах життя наших захисників?