Для чого це потрібно
В бразильському Ріо добігла завершення Паралімпіада, на якій наші спортсмени показали дивовижні результати. Не дивлячись на втрату тренувальних баз у анексованому Криму та окупованому Донбасі, на кризу та звичні проблеми з фінансуванням, українські паралімпійці здобули 117 комплектів нагород і посіли третє місце у загальному заліку. Традиційно українська паралімпійська збірна одна з найкращих у світі, а Паралімпіада 2016 року вже стала новим рекордом за кількістю відзнак. Цим проектом ми хочемо віддячити нашим спортсменам та виказати свою повагу та захоплення їхньою мужністю та силою духа.
Ні для кого не секрет, що неймовірні успіхи наших паралімпійців з’являються радше не завдяки, а всупереч реаліям життя людей з інвалідністю в Україні. У цієї проблеми є два боки, і обидва вони негативні.
По-перше, у повсякденному житті наших міст немає місця для людей з інвалідністю, навіть попри офіційне законодавство, яке гарантує їм рівні права. Наші міста, ба навіть столиця, банально не пристосовані для життя людей з інвалідністю. Відсутність елементарних пандусів, комфортної системи транспорту, підйомників, ліфтів, бордюрів, спеціальної розмітки та інших мінімально необхідних зручностей, робить людей з інвалідністю мимовільними в’язнями власних помешкань. Чотири стіни власної кімнати або притулку — той всесвіт, у якому добігає кінця їхнє життя.
По-друге, все це виходить із ще радянської традиції — приховувати проблему інвалідності, а не вирішувати її. І це питання теж всеосяжне. Людей з інвалідністю й досі сприймають в суспільстві подекуди із острахом та негативом, хоча ніхто з нас не застрахований від тяжких проблем зі здоров’ям. Дискримінація та нерозуміння панують і у царині офіційного працевлаштування людей з інвалідністю: замість дати їм можливість реалізуватися і вести повноцінне життя, у більшості випадків людей з інвалідністю традиційно намагаються просто не помічати. Навіть дехто із наших паралімпійських чемпіонів скаржиться на те, що в спорт вони прийшли лише тому, що це була єдина можливість для них хоч якось утримувати себе.
При тому, що в Україні налічується близько трьох мільйонів людей з інвалідністю, вони інтегровані у суспільне життя лише номінально. До того ж, із початком бойових дій на Сході України, кількість тяжко травмованих закономірно збільшується. Наслідки поранень наших захисників та мирних мешканців, які живуть під обстрілами бойовиків, невблаганно поповнюють ряди людей з інвалідністю. І це справжній виклик для майбутнього громадянського суспільства. Ми мусимо міняти своє ставлення і навчитися не закривати очі на нагальну і болючу проблему.
В рамках данного проекту фотографії українськіх Паралімпійців буде розміщено на платформі станції "Олімпійська" та можливо "Палац спорту" київського метрополітену.
Користуючись нагодою, ми хочемо не лише вчергове виказати своє захоплення героям-спортсменам, а й продемонструвати користувачам метро безмежність людських можливостей та сили духу. Ми хочемо нагадати суспільству про забуту його частину. Хай потроху, та ми хочемо поступово змінити суспільне ставлення до незручної досі проблеми. Ми хочемо, щоб наша Батьківщина славилася турботою про своїх громадян, і не лише у дні спортивних змагань.
На що збираються кошти
В рамках даного проекту ми збираємо гроші на друк постерів розміром 1,5х1,2 метри, що будуть розміщені на стінах станції столичного метро "Олімпійська". Кожен бажаючий зможе вибрати фото на сторінці оплати, оплатити його друк та вказати своє ім’я. Ім’я мецената надрукують внизу обраного постера. Кожне фото можно бути вибране тільки один раз: після обрання кимось із меценатів, воно буде зникати із списку запропонованих. Тож не зволікайте.
Коли нещодавно проводився подібний проект з фотографіями Олімпійців, постери виглядали наступним чином.
А тут ви можете подивитися сюжет про попередню акцію.
На нашу думку, ці заходи кардинально відрізняються за суттю. Адже, як ми писали вище, соціальні складова даного проекту дуже суттєва. Тож ми закликаємо всіх бажаючих долучитися до нашого проекту. Разом ми зможемо не тільки вшанувати неймовірних людей із надзвичайною силою духу, а ще й спробувати зробити свій вклад у поступову зміну відношення суспільства до потреб людей, які живуть з інвалідністю.
Ось декілька фото, з яких ви можете обрати плакат для друку. Фото наведені для прикладу, зробити свій вибір ви зможете на сторінці оплати, коли натиснете кнопку "зробити внесок".
- 14Грудня2016
Бюджет проекту зменшений на 2 090 грн. Зменшено кількість постерів, що планують надрукувати під час другої хвилі експозиції.
- 22Вересня2016
Бюджет проекту збільшений на 16 720 грн у зв'язку з доданням другої хвилі експозиції.


Загалом 25 460.00 грн
Обговорення проекту