Запропонувати проект

Для розгляду проекту заповніть форму. Приватну та контактну інформацію буде приховано.
Ваше ім`я
Ваш Email
Назва проекта
Необхідна сума
Опис вашого проекту
Будь ласка, максимально конкретизуйте потреби. Це допоможе уникнути непорозумінь і зайвих уточнень.
Дякуємо!
Допоможи нам швидше закрити збір, розкажи друзям та долучай їх
Поділися у соціальних мережах цим баннером
Поділитись у:
та завантажуй в instagram з посиланням на збір
Разом ми велечезна сила!
Завдяки вам закриті тисячі запитів для ЗСУ! Маємо продовжувати!

Право на землю

«Бермудський трикутник» Київради або феномен кабінету №219

Як і обіцяли, ми починаємо цикл коротких оповідань про те, наскільки «легко» учасникам АТО подати всі документи для отримання земельної ділянки. Далі – мова основному учаснику процесу, правнику, який не перший рік опікується проблемами ветеранів АТО у боротьбі з міськими бюрократами. 


Процедуру отримання ветеранами АТО гарантованої законом землі з самого початку чітко розписано відповідним Рішенням Київради про порядок відведення (отримання) земельних ділянок. Там зазначено, що першим кроком ветеран АТО, який хотів би отримати трішки землі, мусить подати клопотання на конкретну ділянку з відповідними документами: це копія паспорта та ІПН, посвідчення учасника бойових дій та план-схема.

Все це потрібно подати до Київради. Згідно вищевказаного Рішення, клопотання подається не просто у канцелярію Київради, а в «спеціальний» кабінет. Але ось інтрига: у величезній будівлі Київради під цей кабінет не знайшлося ані приміщення, ані навіть простого столу! Тож цей кабінет було організовано… в сусідній будівлі – там, де розміщується «Київзем», під номером 219.

Здавалося б – ну що тут такого? Але ось, наприклад, конкретно нас це затримало на мінімум місяць, і вартувало купи роботи та подальшого її перероблення.

Пояснюю: адреса Київради – вулиця Хрещатик, 36, а «Київзему» – 32-А. Тут і починаються «чудеса». Активісти на зразок нас працюють з великими групами учасників АТО. Я мовчу про те, що і будівлю «Київзему», яка знаходиться у дворі, і сам цей кабінет фізично знайти дуже і дуже нелегко. До того ж далеко не всі ветерани можуть приїхати для подачі документів особисто, а кабінет №219 ставить саме такі жорсткі вимоги. Тож особиста явка – наша «ахіллесова п’ята». Багато бійців ще воюють на передовій; дехто із тих, хто тут, оговтуються від поранень, їм важко пересуватись; ще хтось працює день і ніч, аби прогодувати сім’ю, і не має часу бігати по кабінетах в робочий час.

Вся ця купа – документи лише на одну земельну ділянку від 170 ветеранів

Раніше ми збирали загальний пакет документів від усіх учасників справи, перевіряли правильність оформлення паперів і виправляли усі недоліки. Зрештою бійці підписували всі документи, і активісти йшли здавати в канцелярію всі ці пакети паперів особисто, або ж просто відправляли їх поштою на адресу Київради. От саме тут і виник «бермудський трикутник»: кінцевий адресат – Київрада, а поштову адресу мусили вказувати «Київзему». То куди ж відправляти?

Перші документи нам просто повертали до резолюції, мовляв «неправильно подані». Коли ми вже стали розумнішими і писали адресу «Хрещатик 32-А», а адресат – «Київрада», все одно були спроби нас «загорнути». Треба було доводити свою правоту. Здавалося б, дрібниця, але і нам, і таким як ми, ця маленька хитрість бюрократів дуже і дуже нашкодила. На підготовку нових «правильних» документів і «правильну» їх подачу витрачено зайві тижні часу!

Це – ще 170 додатків до паперів, аби подолати лише один із підводних каменів процесу

Як з цим боротися ми теж розібралися геть не відразу. Ми вже і пробували, і радилися, і включали груповий «мозковий штурм», що і казати, набили немало гуль. Зрештою ми маємо юридичну грамотність і великий досвід боротьби з бюрократією, а що говорити про простих бійців! Скільки з них махнули рукою і кинули справу вже на цьому первинному етапі, не маючи анінайменшої змоги розібратися, хто кому Геббельс а хто кому Київрада?

І це лише початок. В подальшому ми розповімо про безліч інших «підводних каменів» та прихованих пасток: як ми з вами самі «забороняємо» чиновникам працювати з нашими документами на землю, як спритно працівники «Київзему» роблять схеми ділянок, межі яких «чисто випадково» накладаються на сусідні ділянки та інші хитрощі бюрократів.


Друзі. Вас же ми закликаємо не лише читати захопливі історії про пригоди ветеранів та адвокатів у надрах бюрократичних Левіафанів, а і дієво долучатися до проекту «Право на землю», в рамках якого People’s Project збирає кошти та фінансує роботу правника, який захищає права ветеранів в питаннях отримання землі. Разом із вами ми можемо допомогти нашим ветеранам отримати гарантоване державою та законом. Вони захищають нас від агресора  – тож віддячимо, допоможемо їм захистити свої права!

 

Читайте також інші лайфхаки від юриста:
 «Сам собі винен». Як ветерани не можуть отримати землю через описку в бланку
 Як хитрують землевпорядники, щоб не давати ветеранам землю

 

Підтримати інші проекти
Проект завершено

Право на землю

Правова допомога ветеранам АТО в процесі отримання земельних ділянок

45 000 грн потрібно
100% зібрано
Детальніше