Вчені з Університету Джонса Ґопкінса (Johns Hopkins University) знайшли спосіб зробити кістки, що друкують на 3D-принтері, більш міцними. Необхідність у створенні таких кісток виникає при проведенні щелепно-лицевих операцій.
Зазвичай хірурги беруть фрагмент кістки зі стегна пацієнта, вирізаючи з нього ділянку потрібної форми. Втім, такий підхід може призводити до розвитку серйозних ускладнень, а створити кістку для заміни, яка ідеально підходить, не завжди вдається.
Виходом може стати біодрук – із його допомогою можна створювати кістки, що ідеально підходять пацієнтам. Для того, щоб підвищити міцність таких конструкцій дослідники запропонували друкувати їх із суміші полікапролактона і кісткового борошна.
Полікапролактон, біорозкладаний полімер, змішується з подрібненою кісткою. Таким чином білки, що містяться в кістковій тканині, входять до складу штучної кістки – це сприяє тому, що протез краще приживається.
Дослідники на чолі з Уорреном Грейсоном (Warren Grayson) протестували суміші з різним співвідношенням компонентів, в яких кісткове борошно становило від 5 до 85%. Виявилося, що суміші з високим вмістом порошку робили штучні кістки крихкими. Більшість експериментів вчені проводили на тканинах з 30 і 70% вмістом кісткового борошна.
Вони додавали до суміші бета-гліцерофосфат, що сприяє накопиченню кальцію в кістці. В експериментах на мишах автори показали, що композитний матеріал сприяв збільшенню зростання кісткової тканини в 2 рази в порівнянні з полікапролактоном без додавання кісткового борошна. Вчені відзначають, що експерименти по підбору оптимального складу суміші тривають.
Джерело: http://www.hopkinsmedicine.org/news/media/releases/the_search_for_better_bone_replacement_3_d_printed_bone_with_just_the_right_mix_of_ingredients_
http://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/acsbiomaterials.6b00101
Передові технології існують і в Україні. Нажаль, ми звикли вважати, що тільки за кордоном є гарні клінікі, передові технології та професійні лікарі. Так, система медицини в Україні далека від ідеалу, та треба позбавлятися комплекса меншовартості. Зовсім не обов’язково їхати далеко, щоб отримати кваліфіковану допомогу професіоналів. Проект “Біотех-реабілітація поранених” вже півтора роки доводить це. Для наших підопічних передові технології – єдина можливість уникнути інвалідності та фізичних обмежень. І саме на батьківщині їм можуть надати необхідну допомогу. Кількість бійців, яких поставили на ноги лікарі проекту постійно росте. Та ще багато поранених військових потребують медичної допомоги яку їм не можуть надати в державних установах, а часто і закордоном. То ж ми вкотре просимо всіх долучатися до збору коштів та підтримати наших військових.
Бійці на лікування яких триває збір коштів: