Запропонувати проект

Для розгляду проекту заповніть форму. Приватну та контактну інформацію буде приховано.
Ваше ім`я
Ваш Email
Назва проекта
Необхідна сума
Опис вашого проекту
Будь ласка, максимально конкретизуйте потреби. Це допоможе уникнути непорозумінь і зайвих уточнень.
Дякуємо!
Допоможи нам швидше закрити збір, розкажи друзям та долучай їх
Поділися у соціальних мережах цим баннером
Поділитись у:
та завантажуй в instagram з посиланням на збір
Разом ми велечезна сила!
Завдяки вам закриті тисячі запитів для ЗСУ! Маємо продовжувати!

Гірська терапія

Крок до мети: допомагаємо у реабілітації ветеранів!

Друзі, мало-помалу, ми вже назбирали 8% від загальної суми за потребами проекту “Гірська терапія“. Це значить – ще кілька кроків до спільної і досить світлої мети. Маємо щирі сподівання, що саме до сезону – кінця весни та початку літа, саме час для походів, – ми таки завершимо весь загальний збір.

Що ж має на меті сам проект? Ми збираємо кошти, аби придбати туристичне спорядження для інших волонтерів. Це чудова соціальна ініціатива, що вже певний час організує та проводить походи для ветеранів АТО. Не просто походи, прогулянки мальовничими краєвидами – а кількаденні тури за участю психологів та фахівців, які не лише надають психологічну підтримку ветеранам, а і проробляють з ними базові механізми соціальної взаємодії та провадять психологічну реабілітацію. Кажучи простіше – вони допомагають ветеранам, які зазнали на війні психологічних травм, повернутися до мирного життя: і в першу чергу, прийти до миру та злагоди у власному внутрішньому світі. А вже це – перші кроки до того, аби трохи відновитися фізично та дивитися на світ по-новому, без надмірного тягаря психологічних травм.

Скажемо кілька слів і про самих організаторів. Вся ініціатива – це сукупність зусиль фахових волонтерських об’єднань. Хтось професійно займається туризмом, хтось – саме психологічним відновленням бійців. Звели ж усіх докупи чудові люди із Кропивницького, що відомі як “Мобільна Волонтерська Група”. Її активістка, пані Наталія, опікується організацією процесів та взаємодією, а от саме організаційною частиною самих походів займається пан Сергій. Він – офіцер спецзагону і сам ветеран АТО. Свого часу чоловік долучився до гірського походу як рядовий учасник, а згодом, коли відчув позитивний вплив на собі, і сам узявся організувати подібну ініціативу: вже, власне, спеціально для ветеранів. Сам каже: перечитав купу фахової літератури, радився із психологами та реабілітологами, і розробив таку програму навантажень, що допоможе ветеранам не лише відпочити та відновитися, а і здолати внутрішні конфлікти, повірити у власні сили та здобути розуміння того, що вирішення більшості проблем під силу кожній людині. Крім ветеранів, пан Сергій на майбутнє планує і спеціальні програми для дійсних військовослужбовців та співробітників силових структур: так, аби зміцнити їхні тіло та дух та, через правильний настрій, трішки полегшити службу.

Пан Сергій Нога (симпатичний чоловік ліворуч, у червоній шапочці)

Самі реабілітаційні програми походів пан Сергій вибудовує на базових, цілком резонних та розумних речах. Їх він сам описує так, тут ми цитуємо видання “Кропивницький.UA“: “Принципи на які ми спираємося в реалізації даних походів це екологічність, гендерна рівність, реалізація принципу «рівний – рівному», оздоровча спрямованість. З питанням екологічності все зрозуміло, важливо не нашкодити природі своїм перебуванням, зробити його непомітним для інших. Хотілося б зробити походи доступними, як для чоловіків, так і для жінок, адже вони теж виконують свій бойовий обов’язок на рівні з чоловіками. Принцип «рівний – рівному» базується на тому, що інструкторами хотілося б бачити саме учасників бойових дій, які мали схожу нозологію захворювання, перебували в схожих кризових ситуаціях, але змогли відновитися та на даний час ведуть активний спосіб життя. Ну а оздоровча спрямованість полягає в тому, що ми не ставимо жодних спортивних досягнень, пріоритетним є здоров’я, його відновлення та зміцнення“.

Ми ж, своєю чергою, вважаємо за честь допомогти цим хорошим людям у цій надважливій справі. Вкотре наголосимо: ми не просто купуємо туристичні забавки. Ми з вами простягаємо руку допомоги: туди, в темряву і пітьму, де інколи блукають світлі хороші люди, що втратили свій внутрішній мир та лад із собою. Знаєте ж, як інколи буває серед людей: спостерігають, відзначають. А, п’є, дурний, чого як не людина. А, спокою не знайде, мечеться, як дурний, чого б то воно. А, вкоротив собі віку – от же шкода, хто б міг подумати. Якщо наша із вами справа, якщо зусилля наших колег допоможуть урятувати хоча б когось, вирвати з тенет сумнівів та пітьми – вважайте, що, можливо, ми робимо головну справу нашого життя. Повірте, врятувати хоча б одну людину від непоправного – вартує дуже дорогого. Тож просимо і пропонуємо – долучайтеся по власній можливості! Сума до збору невелика, і спільними силами ми дуже швидко завершимо цей проект. Світлого вам дня!

P.S.: А ще – знайдіть можливість, сходіть і подивіться фільм “Людина з табуретом“. Він світлий, сумний і змушує дуже жорстко переосмислити певні прості і важливі речі. Ви обов’язково зрозумієте, що ми маємо на увазі.

Підтримати інші проекти
Проект завершено

Гірська терапія

Допомога волонтерам у організації реабілітаційних походів для військових та ветеранів.

111 978 грн потрібно
100% зібрано
Детальніше