Нещодавно завдяки OSINT-розвідці вдалося виявити сполучення по Таганрозькій затоці між російським містом Єйськ та окупованим селом Безіменне на Донеччині, де з 2015 року знаходиться база російсько-колабораційних військ. На супутникових знімках ви можете побачити, як затоку перетинають два швидкісні катери.
Супутникові фото: з твітера @GlasnostGone
Логіка підказує, що між двома військовими базами – російською та на окупованій частині України – катери курсують не з метою порибалити.
Помітити такі маневри ворога можна за допомогою потужної оптики та радіолокації. Щоправда, сучасні російські катери досить швидкісні та малопомітні. Особливо важко вирахувати таких незваних «гостей» під час шторму.
Яку ж загрозу вони можуть становити? Найбільш ймовірним видається висадка ворожої диверсійно-розвідувальної групи. У такому випадку катерам навіть не обов’язково причалювати – достатньо «викинути» групу бойових плавців в 10 милях від берегу. Звідки ті вже можуть досить швидко дістатися прифронтового Маріуполя на спеціальних буксирувальниках.
Так, зараз Маріуполь настільки укріплений та патрульований військовими ЗСУ та спецпідрозділів, що вийти з води непомітно диверсантам буде вкрай важко. Проте все ж – не варто наражатися на небезпеку, коли можна її просто уникнути. Теоретично, ліквідувати таку загрозу можна або високоточною авіаційною ракетою, або ж вийти на перехоплення аналогічним катером та знищити супротивника під час морського бою. Але є й інший варіант! Недарма серед спепризначенців існує приказка: успішна спецоперація – це та, про яку ніхто не дізнався. Тож в ідеальному випадку діяти необхідно на упередження – тобто протидіяти диверсійним заходам ворога.
Саме цим займаються високомотивовані хлопці з Відділу спеціальних дій на воді Маріупольського загону морської охорони. Серед їхніх задач – боротьба з піратством, антитерор та власне боротьба з диверсійними групами при охороні державного кордону. Бійці проходять вогневу, тактико-спеціальну, водолазну підготовку, відпрацьовують навики з штурму суден, звільнення заручників, працюють в складі оглядових команд та шукають під водою вибухонебезпечні предмети. Простіше – це морський прикордонний спецназ. Словом, хлопці дуже спеціальні та дуже круті!
Бійці Відділу спеціальних дій на воді Маріупольського загону морської охорони за роботою.
А тепер – найцікавіше! Вже за тиждень найкращі з найкращих – група бойових водолазів із цього спецпідрозділу – пройдуть навчання в Маріуполі за програмою «Школи військових водолазів». Бійці тренуватимуться вкрай інтенсивно: в басейні відточуватимуть вправність, навички підводного бою та розмінування, і одразу ж – закріплюватимуть отримані знання на практиці – у морі. Подібний курс навчання вже проходив торік. Тож зараз хлопці підвищать свою кваліфікацію, а Україна – отримає групу високопрофесійних бойових плавців, здатних протидіяти вторгненню російсько-колабораційних військ з моря ще до того, як ми з вами про це дізнаємося.
Військові водолази Відділу спеціальних дій на воді Маріупольського загону морської охорони.
Нагадуємо, що проект «Школи військових водолазів» існує виключно коштом ваших благодійних внесків. Чимало потреб закривають самі інструктори – військові водолази. Дійсно, найбільший актив у цьому випадку – цінні та специфічні знання, які необхідно передати. Але все ж таки, для ефективного навчання потрібна й певна матеріальна база. Тож не соромтеся долучитися до допомоги – кожна копійка, вкладена у підготовку таких кадрів, стане міцним фундаментом в обороні кордонів нашої України!