Запропонувати проект

Для розгляду проекту заповніть форму. Приватну та контактну інформацію буде приховано.
Ваше ім`я
Ваш Email
Назва проекта
Необхідна сума
Опис вашого проекту
Будь ласка, максимально конкретизуйте потреби. Це допоможе уникнути непорозумінь і зайвих уточнень.
Дякуємо!
Допоможи нам швидше закрити збір, розкажи друзям та долучай їх
Поділися у соціальних мережах цим баннером
Поділитись у:
та завантажуй в instagram з посиланням на збір
Разом ми велечезна сила!
Завдяки вам закриті тисячі запитів для ЗСУ! Маємо продовжувати!

Допоможи мені дихати

Подаруймо передчасно народженим дітям шанс на життя

Сьогодні тут шумно та людно: виписують одразу кілька родин, тож втомлені комфортними, але все ж лікарняними палатами люди радо гомонять та активно збираються по домівках. Це перший поверх Київського пренатального центру №3. Скоро головні дитячі свята року, тож ми приїхали сюди провідати наших малюків. Наших – тому що чужих дітей не буває. А ще тому, що порятунку цих дітей ми з вами приділяємо значних зусиль.

Трохи вище, у палатах інтенсивної терапії, панує тиша, яку зрідка пронизує жалібне дитяче схлипування. Кричати голосно ці діти поки не вміють – не стає ні сил, ні дихання. Тут борються за життя тих дітей, які народилися передчасно, і поки не готові навіть до першого самостійного подиху.

В прозорому боксі під лампами лежить крихітне дівча розміром зо дві долоні. Її оповиває безліч дротів та датчиків, а лікар уважно стежить за показами на моніторі. На превеликий жаль, щоб мати повну картину та надати дитині максимально повну допомогу, лікарям не вистачає усього одного приладу – газоаналізатора.

До палати заходить ще одна лікарка. Це завідувачка відділенням новонароджених пані Ірина Анатоліївна Костіна. Вона ретельно оглядає маленьку пацієнтку.

  • Боремося за цю дитину щосили. Вона народилася на 32 тижні і важить усього 1900 грамів. Дуже жвава, з неймовірною жагою до життя. У мами були серйозні ускладнення, виникла прееклампсія. До нас вони втрапили у критичному стані, і рятуючи їхні життя, ми пішли на екстрений кесарів розтин, – розповідає лікар.

 

Перші три дні малеча провела на апараті штучної вентиляції легень. На щастя, саме зараз вона вже намагається дихати самостійно, тому Ірина Анатоліївна практично безвідривно стежить за найменшими змінами.

  • Хоча дитина і намагається дихати самостійно, ми дуже обережно оцінюємо ці намагання. Межа тут дуже тонка: як розважливіше буде вчинити? Продовжувати штучну підтримку дихання зі своїми плюсами та мінусами, чи вже переводити дитину на самостійне дихання? Адже воно теж має свої серйозні недоліки за таких умов.

Саме цю непросту задачу ми зараз намагаємося вирішити. І керуємося непевними показниками, дуже побіжними ознаками, намагаємося буквально вгадати. А замість цього могли б одразу після пологів, або навіть під час, скористатися газоаналізатором. Протягом кількох хвилин ми мали б повну картину стану дитини і вона отримала б необхідну допомогу без жодних ризиків, – пояснює завідувачка.

На превеликий жаль, дітей, яким конче необхідний газоаналізатор, у пологовому будинку №3 стає усе більше. У листопаді, за словами пані Костіної, ситуація майже критична: передчасно народилося вдвічі більше дітей, ніж зазвичай.

  • У листопаді у нас було 18 новонароджених на 31-36 тижні. У них порушення дихальної системи різного ступеню, тож їм просто життєво необхідна підтримка, що базується на точних показниках роботи організму. Всі вони у зоні надзвичайного ризику, адже і нестача, і надлишок кисню у крові можуть призвести до тяжких наслідків, включно з обширним крововиливом у мозок. Єдиний спосіб отримати усі точні показники газів у крові та тканинах дитини – це миттєві покази газоаналізатора, – каже Ірина Анатоліївна.

У вересні поточного року волонтери Всеукраїнського центру People’s Project запустили благодійний проект «Допоможи мені дихати». Метою проекту є збір коштів на купівлю портативного газоаналізатора для потреб Київського пренатального центру №3. Сам прилад вартує усього 245 тисяч гривень – у порівнянні з життями та долями малюків сума геть невелика. На сьогодні, з допомогою простих хороших людей та меценатів, вдалося зібрати вже понад 200 тисяч гривень, а це понад 80% від необхідного. Останні зусилля – і лікарі отримають такий необхідний для порятунку дітей апарат.

  • Ми дуже сподіваємося, що зовсім скоро зможемо рятувати наших малюків за допомогою сучасного обладнання. Адже для лікарів вкрай важливо не просто відправляти дітей та матерів додому, а мати повну впевненість у тому, що починають своє життя вони цілковито здоровими, – додала пані Костіна.

Всеукраїнський волонтерський центр People’s Project дорожить довірою кожної людини, яка робить благодійні внески. Саме тому на нашій платформі діє абсолютно прозора звітність у режимі онлайн, яку можна перевірити тут

Підтримати інші проекти
Проект завершено

Допоможи мені дихати

Збір коштів на аналізатор електролітів та газів крові для відділення інтенсивної терапії Пологового будинку №3

244 369 грн потрібно
100% зібрано
Детальніше