Вчені досліджують перетворення стовбурових клітин на клітини кісткової тканини за допомогою хвильових коливань. Вони розробили технологію вирощування кісток в лабораторних умовах без використання хімічних препаратів або медикаментів, а лише за допомогою хвильових коливань.
Вони називають цей процес “нанопоштовх”, а виглядає він так: з кісткового мозку витягають стовбурові клітини і “штовхають” їх за допомогою високих частот, щоб вони почали перетворюватися в клітини кісткової тканини.
Нова кісткова тканина вирощується з власних клітин пацієнта “Нанопоштовхи” виробляються тисячу разів в секунду, штовхаючи клітину на відстань 20 нанометрів. “Ми біомімікруємо під саму кістку, яка вібрує природним чином тисячу разів в секунду”, – пояснює професор Метью Далбі, який займається цими дослідженнями в Університеті Глазго.
За допомогою цієї технології можна лікувати травми кістки або наростити існуючу кісткову тканину. Надалі це може привести до того, що переломи можна буде лікувати без операції, а просто за допомогою “нанопоштовхів”, а також, можливо, уповільнити зростання певних видів раку. Кісткова тканина є однією з найбільш пересаджуваних тканин після крові, а, з огляду на старіюче населення, яке страждає на остеопороз і переломи стегна, ця технологія може бути надзвичайно затребувана.
Вчені планують у найближчі три роки почати пересаджувати пацієнтам кістки, вирощені в лабораторних умовах за допомогою “нанопоштовхів”, а широке застосування цей вид терапії може отримати в найближчі 10 років.
Україна також має величезні досягнення у розвитку та застосуванні передових технологій. За їх допомогою українські біотехнологи вже вирощують кістки та нервові клітини. Ці технології застосовують для відновлення кінцівок та пошкоджених суглобів поранених в АТО бійців, повернення їм функцій та рухомості. Такі технології мають лише кілька клінік на весь світ, в тому числі – й Україна. Медичний центр ilaya та People’s Project, в рамках проекту “Біотех-реабілітація поранених”, відновлюють важко поранених бійців і повертають їх до здорового життя.
Раніше People’s Project повідомляв як за допомогою біотехнологій вберегли руку розвідника від ампутації. А нещодавно лікарі відростили нову кістку пораненому бійцю батальйона “Донбас”.
Наразі триває збір коштів на лікування п’ятьох поранених, ще четверо чекають в черзі, щоб долучитися до проекту. Для них біотехнології – єдиний шанс одужати. Оскільки держава, через законодавчі та інші обмеження, не може підтримувати біотехнології у лікуванні, поранені солдати сподіваються лише на допомогу Народу.
Закликаємо долучатися до благодійної справи і допомогти нашим захисникам.