Запропонувати проект

Для розгляду проекту заповніть форму. Приватну та контактну інформацію буде приховано.
Ваше ім`я
Ваш Email
Назва проекта
Необхідна сума
Опис вашого проекту
Будь ласка, максимально конкретизуйте потреби. Це допоможе уникнути непорозумінь і зайвих уточнень.
Дякуємо!
Допоможи нам швидше закрити збір, розкажи друзям та долучай їх
Поділися у соціальних мережах цим баннером
Поділитись у:
та завантажуй в instagram з посиланням на збір
Разом ми велечезна сила!
Завдяки вам закриті тисячі запитів для ЗСУ! Маємо продовжувати!
Допомогти проекту

Хто такі військові водолази?

Похід під воду – не самоціль, не спорт і не...

Хто такі військові водолази?

Хто такі військові водолази?

Похід під воду – не самоціль, не спорт і не фішка «пускання бульбашок». Спуск під воду – це робота і життя. Вони – майстри підводного справи. Водолази.
Люди, які виконують поставлені завдання під водою. У прісних і солоних водах працюють військові та цивільні водолазні команди.
Цивільні водолази – виконують підводно-технічні та рятувальні роботи, ремонтують трубопроводи і працюють на морських бурових платформах, займаються пошуком і підйомом затонулих судів, обслуговують гідро- і атомні електростанції.
* Подільсько – Воскресенський міст через Дніпро в Києві побудований багато в чому завдяки напруженій праці десятків цивільних водолазів – підводний монтаж конструкцій тимчасових опор, остропка відірвалася бура всередині порожнистих паль на глибині 30 метрів, підводний електро зварювання (кілька сотень метрів зварного шва в різних просторових положеннях), підводний електрокіслородная різання.
Військові водолази мають більш широкий спектр діяльності. Підводні диверсійні операції морського спецназу, порятунок на морі людських життів і техніки, підводне розмінування в зоні АТО і протидиверсійна охорона об’єктів стратегічного значення. При цьому під «об’єктами» мається на увазі не тільки флот. Захист цивільної структури також важливий, як і інфраструктура флоту.

Напад з-під води завжди прихований, несподіваний і небезпечни, а тому в надійній охороні від диверсій потребують і стоянки українських військових кораблів і судів, і атомні станції, які знаходяться поруч з великими річками, і бурові вишки у відкритому морі.
* Так просто відібрати щось, коли у тебе немає захисту! Недавній випадок, який ми згадували в публікації , коли російський флот завіз свій екіпаж на обслуговування газодобувних платформ в Чорному морі і заблокував підходи до них сторожовими кораблями. Наші ВМС виявилися практично нездатні до протидії подібним інцидентам, і не тільки тому, що на озброєнні флоту відсутні скільки-небудь серйозні бойові одиниці. Сама присутність в районі операції українських водолазів-розвідників морського спецназу змусила б російський ВМФ бути стриманішим у своїх амбіціях.
Для нормального функціонування флоту і армії необхідні військові водолази різних спеціалізацій, які пройшли навчання за вищим класом і забезпечені сучасним спорядженням і технікою.

30

МОРСЬКИЙ СПЕЦНАЗ

Водолази-розвідники.
Завдання – розвідувальні і диверсійні операції на воді і під водою. Ведення всіх видів розвідки, в тому числі і радіоелектронної, приховане проникнення в акваторії ворожих військових баз, підриви бойових кораблів, диверсії на об’єктах берегової інфраструктури.

Швидкий, непомітний і невідворотний удар. Група з кількох спецназівців при вдалому збігу обставин здатна відправити на дно ворожий есмінець. Звичайно, морський спецназ потребує дуже серйозної водолазної підготовки та сучасної спеціальної водолазної техніки.
Флот базується на території військово-морської бази, а це інфраструктура, яка вимагає захисту від ворожих диверсантів. Акваторії Чорного і Азовського моря в межах України досить невеликі і замкнуті. Раніше завдання захисту баз не стояли настільки гостро, адже Росія була нашим “стратегічним партнером”

Бойові плавці загонів протидиверсійної боротьби (ПДСС)
Їх завдання – запобігти диверсію.
Бойові плавці ПДСС повинні перебувати в постійній бойовій готовності, періодично проводити водолазні спуски і оглядати підводні частини корпусів кораблів, підводні лінії зв’язку, гідротехнічні споруди. У разі необхідності, вміти класифікувати і знешкоджувати вибухонебезпечні “сюрпризи” диверсантів противника. Крім того, в їх розпорядженні повинна знаходитися спеціальна апаратура фізичного контролю акваторії (сонари, звуковізорах, оптикоелектронні системи), що дозволяє виявити ворога в товщі води і на поверхні. При необхідності бійці ПДСС повинні вміти вступити в бій і знищити диверсантів як під водою, так і на суші.
Водолязи-рятувальники
Водолази аварійно-рятувальної служби флота- майстри на всі руки. Адже на них лежить завдання не тільки порятунку людського життя на морі, але і судопідйоемні операції, і надання допомоги потерпілим цивільним судам, і навіть розмінування “луни війни”. Всі великі морські держави мають на флоті загони водолазів, в розпорядженні яких є відповідні судна-рятувальники, судоподьемная техніка і навіть глибоководні телекеровані роботи.

Підготовка фахівця рятувальної служби триває не один рік, і за цей час водолази опановують  одночасно двома і більше спеціалізаціямі- підводні зварювальники, підривники, оператори ROW – керованих підводних апаратів. Адже рятувальна служба флоту повинна бути готова в будь-яку хвилину прийти на допомогу потерпілим на море.
* У лютому 2004, в сильний шторм, танкер “Південний” зірвало з якорів і викинуло на піщаний берег в передмісті Севастополя, поблизу селища Любимівка. Ніхто з членів екіпажу не постраждав, корпус танкера не отримав пошкоджень, але з кожною новою хвилею судно просувалося все ближче до берега. Незважаючи на те, що до місця аварії негайно прибув потужний буксир, зняти “Південний” з мілини не вдалося. Не вийшло це і в наступні тижні. Танкер пробув на березі біля Любимівки майже півроку і встиг за цей час стати місцевою визначною пам’яткою. Для виведення судна на глибоку воду потрібно проривати спеціальний канал, за допомогою військових водолазів-рятувальників підриваючи скельну породу.

60

                                                                ВОДОЛАЗИ ІНЖЕНЕРНИХ ВІЙСЬК

Чи багато хто знає про те, що і в сухопутних військах теж є водолази? Завдання, які стоять перед цими фахівцями, нітрохи не простіше і не безпечніше тих, які вирішують їх флотські колеги. Це водолази інженерних військ. Водолази-сапери працюють на внутрішніх водоймах, але при необхідності можуть показати себе і в море. Інженерна розвідка переправ через річки, мінування десантоопасних напрямків узбережжя, і розмінування боєприпасів в зоні АТО, пошук і підйом затонулої техніки, все це завдання водолазів-інженерів.

Український флот і водолази зараз.
Флот призначений для захисту економічних інтересів держави, для демонстрації прапора в море, захисту морського кордону, і виключної морської економічної зони. Минуло вже два роки з часу окупації Криму армією РФ, а загроза з боку моря для нашої країни не тільки не зменшилася, а й продовжує наростати. До однієї третини вантажопотоку країни йде через південні морські порти, а маючи досить потужну і сучасну угруповання військових кораблів в Чорному морі, РФ в змозі в будь-який момент реальзовать морську блокаду України, і в таких умовах виживання країни як незалежної держави буде під великим питанням. Втратимо море втратимо країну.
Водолази, як фахівці, завжди були і будуть невід’ємною частиною флоту. На жаль, з втратою Криму була втрачена серйозна база підготовки. Академія ВМС ім. Нахімова, на базі якої готували водолазних спеціалістів, Державний дельфінарій зі своїми унікальними напрацюваннями і глибоководними апаратами дісталися РФ. Далеко не всі кадри залишилися вірними присязі, і нестача кваліфікованих кадров- ще одна велика проблема. Крім того, безнадійно застаріла нормативна база, остання серйозна редакція якої проводилася в далекому 1985 році. Техніка, що стоїть на озброєнні українських водолазів, так само не відповідає вимогам сьогоднішнього дня, а в більшості випадків її просто немає. Так, спеціальні, що не дають демаскирующих бульбашок, рециркуляційні апарати підводного спецназу ІДА були спроектовані в далекому 1971 році, а використовується в них спеціальну речовину O3 виділяє кисень, вироблялося заводом, який знаходиться на території РФ.

Ворог повинен розуміти – ми зможемо відповісти.
В умовах гібридної війни, яку нам нав’язала РФ, і неможливості швидкими темпами наростити потужність вітчизняних ВМС, Україна повинна діяти нестандартно, використовуючи інструменти асиметричної відповіді, одним з яких є підводний спецназ. Ворог повинен розуміти, що в разі провокацій його ретельно охоронювані новітні кораблі зможуть злетіти на повітря прямо в бухті. Необхідність загонів ПДСС теж очевидна-адже ніхто не дасть гарантії, що новий виток протистояння не торкнеться наших морських інтересів. Крім того, з певних джерел надходить інформація, що сили спеціальних операцій РФ давно промацують нас з боку моря. У всякому разі, можна не сумніватися, вони до цього готові. А ми?
Відродження флоту обов’язково буде, і український військово-морський прапор знову буде майоріти над водами Чорного моря. І звичайно, нашому новому флоту обов’язково знадобляться водолази всіх спеціалізацій. Звичайно, наш єдиний шлях-максимальна інтеграція до стандартів Альянсу, в тому числі і в підводному сфері. На жаль, за два роки цього так і не відбулося.
І в той час, поки наша держава не справляється своїми силами із захистом морських кордонів, ми відкриваємо проект «Школа військових водолазів».

Водолази з групи спеціальних дій на воді Маріупольського загону морської охорони ДПСУ пройде короткий курс навчання за розробленою волонтерами системі.
Курс спрямований на створення і продовження власної «школи» традицій підготовки та напрацювання програм навчання.
Мета курсу – відпрацювати модернізовану систему підготовки, підвищити рівень натренованості особового складу водолазних підрозділів, передати вкрай необхідне водолазне спорядження та обладнання.
Команда проекту “Школа військових водолазів” не ставить перед собою задачі повністю замінити існуючу систему підготовки, а лише прагне допомогти державі в цей непростий період становлення вітчизняного флоту.

Після успішного закінчення першого курсу навчання, волонтери планують навчати водолазній справі і купувати мінімальну кількість техніки для кожної наступної групи.
У разі, якщо держава не підтримає проект надалі, висококваліфіковані водолази і сучасна техніка залишаться у флоті.

ПриватБанк для переказу у гривнях
Миколаївський обласний благодійний фонд “РЕГІОНАЛЬНИЙ ФОНД БЛАГОЧЕСТЯ”
ПАО КБ ПриватБанк
ОКПО: 36143302
МФО: 326610
Рахунок: 26000053212526
Призначення платежу: Благодійний внесок. Школа військових водолазів
SWIFT-переказ у USD
BENEFICIARY: Charitable Foundation BLAGOCHESTA
Account: UA803266100000026009053209659
Bank of beneficiary: Privatbank,Ukraine
Swift code: PBANUA2X
Intermediary bank: JP Morgan Chase Bank, New York
Swift code: CHASUS33
Correspondent account: 001-1-000080
Description: Donation for “School of military divers” project
SWIFT-переказ у EUR
BENEFICIARY: Charitable Foundation BLAGOCHESTA
Account: UA413266100000026009053206287
Bank of beneficiary: Privatbank,Ukraine
Swift code: PBANUA2X
Intermediary bank: Commerzbank AG,Germany
Swift code: COBADEFF
Correspondent account: 400 8867 00401
Description: Donation for “School of military divers” project

Партнери

Останні новини

Всеукраїнський центр волонтерів

people
Миколаївський обласний благодійний фонд
“РЕГІОНАЛЬНИЙ ФОНД БЛАГОЧЕСТЯ”

Свідоцтво про державну реєстрацію благодійної організації Серія АВ №736456 від 26.09.08

Контакти:

Преса про нас