Антибіотики широкого спектра здатні зруйнувати мікрофлору кишечника, негативно впливаючи на трансплантацію алогенних (донорських) стовбурових клітин.
Про це свідчать результати недавнього дослідження за участю 857 пацієнтів, опубліковані в Science Translational Medicine.
За даними вчених, «хороші» бактерії захищають від розвитку реакції трансплантат проти господаря (РТПГ), що виникає при пересадці генетично неідентичних донорських клітин через активність імунної системи реципієнта. Антибіотики в даному випадку можуть нашкодити. З іншого боку, пацієнти після трансплантації уразливі перед смертельними бактеріальними інфекціями і потребують лікування антибіотиками широкого спектра.
Щоб краще зрозуміти вплив антибіотиків на ризик розвитку РТПГ і успішність трансплантації стовбурових клітин, Юсуке Шоно (Yusuke Shono), Мелісса Докампо (Melissa Docampo) і їх колеги провели аналіз історій хвороби 857 пацієнтів, які перенесли трансплантацію алогенних кровотворних клітин. Вчені порівнювали найменування та дози антибіотиків з випадками ускладнень.
Крім того, в розпорядженні авторів виявилися зразки калу, за якими можна визначити мікробне різноманіття кишкової мікрофлори кожного хворого після лікування антибіотиками. Додатково було проведено експерименти з трансплантацією стовбурових клітин на мишах, яким давали антибіотики широкого спектра.
Експерименти підтвердили, що така антибіотикотерапія, яку вчені порівнюють з килимовими бомбардуваннями, нерідко призводить до розвитку РТПГ. Хоча результати роботи доктора Шоно є попередніми і вимагають серйозної перевірки, ряд експертів вважають, що це «дуже тривожний сигнал», який не повинен ігноруватися лікарями.
Джерело: http://stm.sciencemag.org/content/8/339/339ra71
Нагадуємо, що в рамках проекту “Біотех-реабілітація поранених” лікарі клініки ілая, за допомогою новітніх біотехнологій, відновлюють пошкоджені кінцівки військових. Наразі на проекті триває збір коштів на лікування двох поранених, ще близько п’яти чекають в черзі щоб долучитися до проекту. Для них біотехнології – єдиний шанс повернутися до здорового життя. Просимо долучатися до проекту і підтримати наших захисників.