Запропонувати проект

Для розгляду проекту заповніть форму. Приватну та контактну інформацію буде приховано.
Ваше ім`я
Ваш Email
Назва проекта
Необхідна сума
Опис вашого проекту
Будь ласка, максимально конкретизуйте потреби. Це допоможе уникнути непорозумінь і зайвих уточнень.
Дякуємо!
Допоможи нам швидше закрити збір, розкажи друзям та долучай їх
Поділися у соціальних мережах цим баннером
Поділитись у:
та завантажуй в instagram з посиланням на збір
Разом ми велечезна сила!
Завдяки вам закриті тисячі запитів для ЗСУ! Маємо продовжувати!

Захисники Маріуполя

«Борсуки» Сухаревського: трішки історії легендарного підрозділу – People’s Project

Друзі, пропонуємо вашій увазі трохи історії легендарного підрозділу Морської піхоти України, про який ми, волонтери People’s Project, регулярно розповідаємо найцікавіше. До того ж, із перших вуст: цей текст написано у бліндажі на передовій. 


Все почалося понад два роки тому, коли…

Морська піхота України. Комбат 503 Батальйону Вадим Сухаревський

Легендарний «Борсук» Вадим Сухаревський. До речі, він легенда не лише Морської піхоти, а й ВДВ

Напевне так: усе почалося з того моменту, коли волонтери якось завезли в наш батальйон з десяток оригінальних футболок із зображенням борсука на рукаві й написом на спині «МОРСЬКА ПІХОТА УКРАЇНИ. БОРСУКИ». Адже саме легендарний Вадим Сухаревський на прізвисько «Борсук» був призначений комбатом нашого новонародженого на той час батальйону Морської піхоти ВМС ЗСУ, вкотре відродженої на початку цієї неоголошеної війни.

Морська піхота України. 503 ОБМП

Якщо наступ – то вони. Втім, якщо оборона стратегічного напрямку – то й тут теж саме вони

Так склалося історично, що ті перші «фірмові» футболки з маленьким, але суворим чорно-білим звірятком на плечах стали справжньою «фішкою» у позаштатних обладунках нашого батальйону й, попри безліч пропозицій на ринку АТОшних трендів, завоювали неабияку популярність серед бійців усіх без винятку підрозділів.

Морська піхота України. 503 ОБМП

Тут служать найкращі

За цей час змінилося кілька номерних позначень: зокрема ми були просто БМП, потому 701-м, 500-м, і зрештою – 503-м Окремим батальйоном Морської піхоти. Вже й «мобіки» 5-6 хвиль благополучно звільнилися в запас, залишивши по собі цікаві, а інколи і не дуже спогади. На жаль, за цей час ми поховали дванадцятьох побратимів…

Морська піхота України. Обстріли під Маріуполем. Вирва від російського снаряда.

Це не мікроморпіх, це настільки велетенська вирва – адже саме на голови Морпіхів на цій війні зазвичай летять найбільші калібри

Незмінним же залишилося головне: наш легендарний комбат «Борсук» і, як певна ознака приналежності до справжнього військового «клану борсуків», – суворі чорно-білі тваринки на наших футболках. Сьогодні будь-від кого ви отримаєте однозначну відповідь: бути «борсуками» в Морській піхоті – не просто прикольно, а й надзвичайно почесно. Бо НАШОГО «Борсука» цінують і поважають усі – від ЗКБ до наймолодшого матроса батальйону. За ним ідуть у вогонь і у воду, на нього рівняються, ним пишаються… Що і говорити, якщо численні «контрачі» нині просять відношення саме ДО НЬОГО у батальйон!

Морська піхота України. Капелан 503 ОБМП отець Андрій Зелінський

До послуг Морпіхів не лише легендарний командир, а й не менш легендарний капелан – пан-отець Андрій Зелінський

— Ага, канєшна, вам пощастило. Ви круті, бо ви ж «БОРСУКИ»! – Зауважив якось в розмові з нашими хлопцями відомий блогер та колишній парамедик «Горькій Лук». Не заперечуємо: нам таки поталанило, що ми БОРСУКИ! Всі разом і кожен окремо – одне за одного і всі за всіх, вірні завжди. У чорних беретах і чорних футболках із лаконічним зображенням маленького безстрашного звіра, для якого у світі не існує ані перепон, ані мудріших за нього суперників, ані смертельного страху на шляху досягнення своєї Мети.

Морська піхота України. Борсук – символ 503 ОБМП

Щоб у Борсуків та й не було свого талісману? Цих милих звірят подарували Морпіхам запорізькі волонтери

А тепер ми вже й самі вносимо пропозиції щодо розміру та місця розташування на нашому «фірмовому морськопіхотному» одязі стилізованого зображення справжньої «грози» зі світу тварин. Адже БУТИ «БОРСУКОМ» – це не просто прикольно й почесно, а й насправді КРУТО! 🙂


Коли десь хтось каже, що «Борсуки» надзвичайно круті, ми одразу ж погоджуємося з цією розважливою людиною. Так, підрозділ Вадима Сухаревського, та й кожен із Морпіхів сам собою – це і справді грізна бойова сила, що встигла прославити себе в цій війні. Ми просимо вас допомогти хлопцям та дівчатам ефективно воювати  надалі, і дещо допомогти їм необхідним унікальним спорядженням. Саме зараз Центр волонтерів People’s Project у рамках окремого проекту «Захисники Маріуполя» збирає кошти на купівлю тепловізійного підвісу для розвідувального БПЛА РС-1, який ми передали Морпіхам дещо раніше. Ця «теплоголова» допоможе розвідникам Морпіхів ефективно нищити ворога вдень і вночі і убереже їхні життя від надмірної небезпеки. Долучайтесь – більшу частину коштів ми вже зібрали!

Підтримати інші проекти
Проект завершено

Захисники Маріуполя

Оснащення лінійного батальйону піхоти 36-ої окремої бригади морської піхоти, що стоїть на захисті Маріуполя.

в/ч 2802
2 623 510 грн потрібно
100% зібрано
Детальніше