Минув ще один місяць активної роботи команди проекту «Каратєль», а отже, час підсумувати, хто з органів влади та приватних структур працює, а хто — б’є байдики та лише годує «відписками». Рейтинг за червень 2017 року сформовано зі списку організацій за оцінками користувачів, які створили в системі заявку і вже отримали реакцію на зафіксоване порушення. Далі — слово команді «Каратєля».
Цього разу під оцінювання потрапили 75 структур, що більше ніж удвічі перевищує кількість організацій, згаданих у першому рейтингу. В цьому місяці «бали» здобували: держслужби; підрозділи поліції; міські, обласні та районні адміністрації; департаменти, управління та інспекції міських рад; комунальні підприємства районів та міст, мережа супермаркетів тощо.
Позитивно відповіли, тобто прибрали порушення, 24 державні структури. Серед них:
– Запорізька та Київська облдержадміністрації;
– міські ради Рівного, Житомира, Тернополя, Ізюму, Канева, Кропивницького, Первомайська, Ковеля, Сєвєродонецьку, Новомосковська, Івано-Франківська;
– районні адміністрації у Києві, Харкові, Запоріжжі, Львові, Гайсині, Кам’янську;
– департаменти міськрад у Дніпрі, Кривому Розі, Чернігові;
– патрульна поліція в Черкасах, Харкові, Львові, Ужгороді, Мукачеві, Одесі та Нацполіція в Нетішині;
– Служба автомобільних доріг у Сумській області;
– комунальні підприємства Києва та Житомира.
Далекими від рішення з позначкою «зроблено» були 20 державних структур:
– Черкаська облдержадміністрація;
– міськради Луцьку, Коломиї, Умані, Білої Церкви;
– райадміністрація Миколаєва;
– управління міських рад в Івано-Франківську, Харкові, Одесі, Полтаві;
– патрульна поліція у Києві, Вінниці, Полтаві, Дніпрі та Нацполіція в Миколаївській області.
Примітно, що діаметрально протилежні відповіді надходять з одного державного органу — поліції. Наприклад, достатньо фактів для винесення постанови про адміністративне правопорушення Управлінням патрульної поліції в Харкові (з 8 випадків — 63% на нашу користь), яким керує Лісничук Вадим Ярославович, і Львові (з 21 випадку — 52% на нашу користь), очільником якого є Пузиревський Антон Михайлович. Проте інформації, викладеної в наших зверненнях, замало для штрафів УПП у Києві, начальником якого є Зозуля Юрій Георгійович, — зі 124 заявок не надано жодної позитивної реакції, а також для підрозділів у Вінниці, під керівництвом Усеінова Редвана Серверовича, й в Полтаві, шефом якого є Мельничук Віталій Валентинович.
По-різному реагують й столичні районні державні адміністрації. Ми виділили РДА Києва окремо, бо мешканці столиці залишаються одними з найактивніших користувачів додатку «Каратєль». Другий рейтинг поспіль в лідерах перебуває Оболонська райдержадміністрація, яка працює під керівництвом Цибульщака Олександра Леонідовича. І цього разу Оболонський район все-таки отримав позначку 100% (у минулому рейтингу результативність була на рівні 88%), дієво відпрацювавши на всі чотири заявки. Значно покращила свої позиції Подільська райдержадміністрація, де головує Мондриївський Валентин Миколайович: з попередніх 67% до нинішніх 90%. В плюс пішла й Солом’янська РДА, яку очолює Шкуро Максим Юрійович: з 75% до 83%.
Вперше до рейтингу «Каратєля» потрапила Шевченківська районна в місті Києві державна адміністрація, якою опікується Гаряга Олег Олександрович. Результативність поки на середньому рівні — 50%.
Є в нас і «халтурщики». Так, удвічі зменшила показник продуктивності Печерська райдержадміністрація, яка працює під начальством Мартинчука Сергія Олександровича. Якщо раніше в Печерському районі хоча б половина наших звернень була з позитивною відповіддю, то тепер лише чверть.
Додатково пропонуємо вашій увазі витяг з рейтингу для більш наглядного порівняння ефективності роботи міських рад з усієї України.
Нагадуємо, що додаток «Каратєль» ви можете встановити абсолютно безкоштовно на iTunes чи на Google Play. І хоч сам додаток безкоштовний, не забувайте, що над проектом працює ціла команда — тож тисніть зелену кнопку, аби допомогти вирішити ще більше нагальних проблем!