Лікарі шпиталю №3 при Пекінському університеті в Китаї (Peking University Third Hospital) провели першу в світі операцію з видалення 5 хребців у пацієнта із злоякісною пухлиною спинного мозку і замінили їх на 3D-надруковані імплантати. Таким чином, вони стали першими в світі хірургами, які замінили такий великий сегмент хребта.
Пан Юань (Yuan) страждав від хордоми, через яку йому повинні були видалити 19 см хребта, включаючи грудні хребці 10, 11, і 12 і поперекові хребці 1 і 2. Видалення цих хребців було єдиним шансом врятувати його життя.
12 червня 2016 року в ортопедичному відділенні шпиталю №3 при Пекінському університеті хірург і професор Ліу Жонгджун (Liu Zhongjun) разом із колегами вперше в світі провів операцію по імплантації грудопоперекового 3D-надрукованого імплантату довжиною 19 см.
Хірурги повністю замінили у пацієнта 5 хребців. Вони імплантували штучні хребці між суміжними неушкодженими тілами хребців для того, щоб забезпечити достатню підтримку хребту.
«Технологія 3D-друку дозволила нам створити штучні хребці, які за формою і довжиною схожі на п’ять секцій, які повинні були бути видалені», – сказав професор Жонгджун.
6-годинна операція пройшла без будь-яких ускладнень. Пацієнт втратив трохи крові, але його життєві показники залишаються стабільними. Він був відразу переведений з операційної в загальну палату. В даний час пацієнт відновлюється і має хороші перспективи.
Україна також має величезні досягнення у розвитку та застосуванні клітинних технологій. За їх допомогою українські біотехнологи вже вирощують кістки та нервові клітини. Ці технології застосовують для відновлення кінцівок та пошкоджених суглобів поранених в АТО бійців, повернення їм функцій та рухомості. Такі технології мають лише кілька клінік на весь світ, в тому числі – й Україна. Медичний центр ilaya та People’s Project, в рамках проекту “Біотех-реабілітація поранених”, відновлюють важко поранених бійців і повертають їх до здорового життя.
Раніше People’s Project повідомляв як за допомогою біотехнологій вберегли руку розвідника від ампутації. А нещодавно лікарі відростили нову кістку пораненому бійцю батальйона “Донбас”.
Наразі триває збір коштів на лікування п’ятьох поранених, ще четверо чекають в черзі, щоб долучитися до проекту. Для них біотехнології – єдиний шанс одужати. Оскільки держава, через законодавчі та інші обмеження, не може підтримувати біотехнології у лікуванні, поранені солдати сподіваються лише на допомогу Народу.
Закликаємо долучатися до благодійної справи і допомогти нашим захисникам.