На даний час вчені та медики ведуть пошук ефективного методу лікування гострого пошкодження легенів при пневмонії. Доведено, що отримані з жирової тканини дорослі стовбурові клітини (СК) мають протизапальний і антибактеріальний ефект.
Китайські вчені з Чжецзянського університету, Східно-китайського педагогічного університету і університету Ханчжоу в своєму дослідженні оцінили терапевтичний ефект СК при ураженні легенів, викликаному Staphylococcus aureus. Роботу було виконано на лабораторних мишах.
Було показано, що інтратрахеальні ін’єкції отриманих з жирової тканини СК зменшують тяжкість запального процесу в легенях і знижують бактеріальне навантаження. Це призводить до значного зниження смертності серед хворих тварин.
У дослідженні було також виявлено механізм захисної дії стовбурових клітин. Було виявлено, що вона опосередковується секрецією певного фактора – регенеруючого острівцевого IIIγ (RegIIIγ). Експресія RegIIIγ була необхідна для активації TLR2, MyD88, і JAK2 / STAT3.
Було виявлено пряму антимікробну дію СК, яка також пов’язана переважно з секрецією RegIIIγ.
Отримані в роботі результати можуть знайти практичне застосування для розробки ефективних методів лікування запальних захворювань легенів.
Матеріали дослідження представлено в статті