Ризик розвитку розсіяного склерозу може бути пов’язаний з присутністю в геномі рідкісної мутації, що зачіпає ген NR1H3, про це йдеться у статті опублікованій на сайті Live Science. Її носії хворіють швидко прогресуючою формою розсіяного склерозу на 70% частіше, ніж ті, у кого ця мутація відсутня.
Мутація зустрічається досить рідко – лише у одного пацієнта з розсіяним склерозом з тисячі, проте її виявлення допоможе передбачити можливий ризик виникнення цього серйозного захворювання у інших членів сім’ї, а також своєчасно поставити діагноз людям з групи ризику, почати лікування на ранніх стадіях і сповільнити прогресування захворювання .
Більшість пацієнтів страждають на форму розсіяного склерозу, при якому гостра фаза змінюється періодами ремісії, але у 10-15% діагностують первинно-прогресуючий розсіяний склероз. Стан таких хворих з часом тільки погіршується, загострення не змінюються ремісією, а симптоматика зростає.
Раніше дослідникам не вдавалося виявити, які гени могли б бути відповідальні за виникнення розсіяного склерозу, хоча і помічали, що це захворювання нерідко виникало в сім’ях.
В ході цього експерименту вчені з Університету Британської Колумбії (University of British Columbia) досліджували геноми членів однієї канадської сім’ї, в двох поколіннях якої п’ять людей захворіли на прогресуючий розсіяний склероз. Спеціалістам вдалося ідентифікувати мутацію, що зачіпає ген NR1H3. Крім цього, вони проаналізували дані про 2000 пацієнтів з розсіяним склерозом і виявили мутацію ще в одній родині.
Втім, дослідники виявили її у деяких людей, які були здорові і не мали ознак захворювання. Це вказує на те, що мутація лише збільшує ризик виникнення розсіяного склерозу, але не є безпосередньою причиною його розвитку.
На основі отриманих даних вчені планують створити тваринну модель, на якій будуть вивчати процес розвитку захворювання і вивчати нові методи боротьби з хворобою.
Раніше People’s Project повідомляв як за допомогою біотехнологій вберегли руку розвідника від ампутації. А нещодавно лікарі відростили нову кістку пораненому бійцю батальйона “Донбас”.
В рамках проекту “Біотех-реабілітація поранених“ лікарі клініки ilaya, за допомогою новітніх біотехнологій, відновлюють пошкоджені кінцівки та суглоби поранених українських військових.
Наразі триває збір коштів на лікування шістьох поранених, ще четверо чекають в черзі, щоб долучитися до проекту. Для них біотехнології – єдиний шанс одужати. Оскільки держава, через законодавчі та інші обмеження, не може підтримувати біотехнології у лікуванні, поранені солдати сподіваються лише на допомогу Народу.
Закликаємо долучатися до благодійної справи і допомогти нашим захисникам.