А вночі, доки ми мирно та спокійно спали, морські рятувальники – боже, які ж чудові краєвиди нічного міста! – десантувалися з борту літака. Сталося все на Миколаївщині, саме там бійці рятувальної парашутно-десантної групи (РПДГ) 10 морської авіаційної бригади проводили практичні тренування.
За легендою навчань, рятувальники мали екстрено врятувати людину, що зазнала лиха у морській прибережній зоні. Першою спрацювала техніка: бійці оперативно окреслили зону пошуку, літаком доправили та скинули на море відповідні рятувальні прилади, потім же оперативно десантувалися з літака і самі. Зрештою, умовний потопельник навіть перелякатися не встиг: його одразу ж вихопили із води ніжні, проте міцні руки рятувальника, тросом втягнули на борт гелікоптера та доправили на базу – спілкуватися із лікарями та пити гарячий чай.
Зрештою, вся рятувальна операція зайняла лічені хвилини. РПДГ – це відомчий рятувальний підрозділ, що не лише має чіткі нормативи часу, а й діє максимально оперативно з чисто людських міркувань: аякже, мова про життя людини, тут кожна секунда на вагу золота. Основна задача підрозділу – порятунок військових пілотів, що зазнали лиха над водою, та у реальному житті хлопцям доводиться рятувати кожного, чи рибалку, чи військового, чи звичайних відпочивальників, хто опинився в полоні морської стихії, на межі життя та смерті, й не може дати собі раду сам.
Зрештою, саме цим бійцям ми і допомагаємо у рамках чергового етапу проекту “Школа військових водолазів“. З бойовим духом та підготовкою у них усе на вищому рівні, а от амуніція трохи підкачала. Плавецькі гідрокостюми застаріли й подерлися за роки щоденної служби, такі вже реалії життя. І якщо працювати в них влітку ще якось і можна, хоча і спекотно, та узимку ресурс плавця-рятувальника дуже обмежений: ці костюми не тримають холоду зимової води. І тут мова про порятунок вже не іде – самому б урятуватись від холодної смерті.
Саме тому ми і взялися допомогти: сума до збору відверто невелика, від держави чекати оновлення амуніції зась, а речі ж критично важливі: мова і справді про спорядження ціною в життя. Тож вкотре звертаємося з проханням саме до вас: друзі, по гривні-десять, посильний внесок від кожного, кому не байдужі людські життя. Це непублічна і непопулярна справа, про яку не розказує телевізор, проте ми все ж щиро вас просимо. Друзі, будь ласка. Допоможіть.