Запропонувати проект

Для розгляду проекту заповніть форму. Приватну та контактну інформацію буде приховано.
Ваше ім`я
Ваш Email
Назва проекта
Необхідна сума
Опис вашого проекту
Будь ласка, максимально конкретизуйте потреби. Це допоможе уникнути непорозумінь і зайвих уточнень.
Дякуємо!
Допоможи нам швидше закрити збір, розкажи друзям та долучай їх
Поділися у соціальних мережах цим баннером
Поділитись у:
та завантажуй в instagram з посиланням на збір
Разом ми велечезна сила!
Завдяки вам закриті тисячі запитів для ЗСУ! Маємо продовжувати!
Допомогти проекту

Оперативне реагування

Швидке реагування на запити військових та закупівля критично важливого спорядження та амуніції

Як вибрати активні навушники для стрільби

Як вибрати активні навушники для стрільби

Практично кожна велика війна вносила значні зміни та нововведення як у технології нападу, і у засоби захисту. Вже в 21 столітті солдат отримує захист корпусу, кінцівок, голови та захист органів чуття, зокрема слуху. Саме захист слуху і те, як правильно підібрати активні навушники для стрільби тема цієї статті.

Як вибрати активні навушники для стрільби

Навіщо потрібні активні навушники на полі бою

Людина має природний засіб захисту очей – повіки. На жаль органи слуху не мають схожого захисту, оскільки в природі не часто зустрічаються екстремально гучні звуки. Адже гучний звук може не тільки дезорієнтувати, а й серйозно пошкодити органи слуху або навіть зовсім позбавити слуху.

Навіщо потрібні активні навушники на полі бою

Коли доходить до звуку, ми вимірюємо його в децибелах (дБ). Нормальний звук для людського вуха коливається десь між 0 дБ та 100 дБ. Насправді 100 дБ — це навіть багато, але серйозної шкоди для вух не завдасть. Однак все, що вище 100 дБ, може пошкодити ваш слух. А коли звук перевищує 140 дБ, це може призвести до незворотного пошкодження вашого слуху. Постріл спричинює звук понад 150 дБ і може легко пошкодити ваші органи слуху. Таким чином, враховуючи, що більшість вогнепальної зброї дійсно перевищує безпечний рівень слуху, спеціальні навушники для захисту органів слуху можуть і повинні використовуватися щоразу, коли ви стріляєте з вогнепальної зброї.

Нижче в статті ви дізнаєтеся все про вибір активних навушників, які навушники бувають, як вони працюють, які підійдуть для бойових завдань, а які краще не брати.

Що таке активні навушники військові

Щоб зрозуміти, як працюють активні навушники для стрільби, слід знати механізм дії різного рівня звуку на вухо людини. Перевищення шуму понад 100 дБ для слухового апарату вважається небезпечним, а 130 дБ – вже больовий поріг. При пострілі звуковий тиск у стволі миттєво досягає 150 дБ. У вусі – 140 дБ. Така величина може спричинити контузію.

Рівень дБПриклад
10Дихання
20Шепіт
30Бібліотека
50Тихий офіс
60Розмовна мова, електробритва
65Фортепіанно
70Шумний ресторан
75Будильник
80Порохотяг
85Вивіз сміття
90Трактор, метро
100Блендер, шум на заводі
105Мотоцикл, оркестр
110Електропила, важка вантажівка, електро косарка
115Больовий поріг
120Дискотека в нічному клубі, рушниця
130Сирена
140Рок-концерт, рективний літак
160Розриви барабанної перетинки
190Загроза потілі слуху

Активні навушники працюють за принципом регулювання та вирівнювання звуку. Вмонтований електронний пристрій ловить та посилює звуки мови, навколишнього середовища, що надійшли через мікрофон. Одночасно знижує звуковий імпульс від пострілу. В результаті середній рівень шумів, що надійшли у вушну раковину, не перевищує 82 дБ.

Що таке активні навушники військові

Які навушники краще не брати

Якими б не були добрими наміри та бажання допомогти воїнам ЗСУ, великий шанс купити щось марне замість того, що реально може дати перевагу на полі бою. Вам слід уважно підійти до вибору активних навушників та уникати наступних категорій.

Які навушники краще не брати

“Звичайні” навушники з шумозаглушенням

Принцип роботи навушників з активним шумозаглушенням у чомусь схожий. Завдання навушників з ANC (Active Noise Control) мінімізувати навколишній шум, що заважає насолоджуватися музикою або власними думками. Навушники, які нам потрібні навпаки, дозволяють краще почути навколишній світ тим самим даючи тактичну перевагу. До того ж усім нам звичні навушники (Sony, Sennheiser, Koss ітд) можуть коштувати дорожче за спеціалізовані, тому що забезпечують набагато якісніший звук, який на полі бою ні до чого.

"Звичайні" навушники з шумозаглушенням

Вушні затички

Досить ефективний засіб для індивідуального захисту слуху, але мають низку мінусів у нашому випадку. З міркування гігієни пінні вушні затички одноразові, що у похідних умовах змушувало б носити з собою десяток або більше змінних паковань.

Вушні затички

Силіконові багаторазові вушні затички здаються більш вдалим варіантом, і навіть деякі профільні компанії випускають подібні, але вони не зовсім те що ми шукаємо. Такі вушні затички, чудово захищають від зовнішніх шумів, але підійдуть більше для мирного часу, під час навчань на стрільбищах чи тренуваннях. В умовах коли потрібно точно контролювати обстановку та локалізувати кожен звук навколо, просте обмеження слуху може бути проблемою.

Вушні затички

“Цивільні” активні навушники

До таких навушників можна віднести ті, що використовують на будівництві, промислових об’єктах при роботі з шумною технікою або в аеропортах. Якщо перший варіант це аналог вушних затичок, але в вигляді повнорозмірних навушників, то “авіанавушники” мають трохи інше призначення. 

"Цивільні" активні навушники

Як правило, авіанавушники мають дуже великі чаші для захисту від шуму авіамоторів і ніяк не адаптовані для роботи з шоломом та при стрільбі.

"Цивільні" активні навушники

Навушники з яскравим забарвленням

У спортивних змаганнях, на стрільбищі або страйкболі червоні, фіолетові або сині навушники виглядають цілком прийнятно, але не під час воєнних дій. Яскраві навушники не тільки не підходять до захисної амуніції, але й демаскують солдата, навіть якщо захищають його вуха.

Навушники з яскравим забарвленням

Масивні навушники

Активні навушники не повинні бути дуже об’ємними. Великі навушники можуть просто зсунутись або злетіти при різкому повороті голови, не кажучи вже про акробатичні рухи. Також масивна конструкція навушників заважатиме при прицілюванні від плеча.

Масивні навушники

Дуже дорогі моделі чи екзотичні бренди

Захист преміум класу звичайно вартий того, але за таку вартість можна купити 3-5 просто хороших навушників і забезпечити хорошим захистом більше людей.

Дуже дорогі моделі чи екзотичні бренди

Купівля дуже рідкісних навушників або тих, що офіційно не завозять в Україну, погана ідея. Непопулярні на нашому ринку навушники складніше відремонтувати, складніше знайти до них запасне оголів’я або амбушури, роз’єми можуть бути несумісні з наявною технікою.

На що звертати увагу при купівлі активних навушників для ЗСУ

Є кілька важливих пунктів, на які слід звертати увагу при виборі активних навушників. Дотримуючись цих рекомендацій ви зможете вибрати девайс, який відмінно захищає слух, зручний за будь-яких умов і коштує не дорого.

На що звертати увагу при купівлі активних навушників для ЗСУ

Рейтинг NRR/SNR

Більшість захисних навушників відповідають одному з двох стандартів:

 • Європейський SNR (Single Number Rating).
 • Американський NRR (Noise Reduction Rating).

Обидва стандарти описують характеристики поглинання звуку, але трохи різними алгоритмами. Принцип дуже простий, вказане значення означає, скільки пікового шуму поглинуть навушники, тобто скільки гучності зріжуть при роботі.

Рейтинг NRR/SNR

Наприклад, щоб захистити свій слух при стрільбі зі зброї малого калібру, потрібні навушники з NRR 20. Для великокаліберної зброї потрібно NRR 25 або краще. Для великокаліберної зброї або дробовика потрібний найвищий рейтинг, мінімум NRR 33.

Рейтинг NRR/SNR

Кількість мікрофонів

Завдяки мікрофонам активні навушники транслюють і посилюють навколишні звуки, такі як кроки, мова тощо. Для професійних моделей обов’язково мати два мікрофони рознесені по обох навушниках. Два мікрофони дозволяють створити повну стерео-картину та допомагають точно локалізувати звук. Деякі моделі також обладнуються розмовним мікрофоном на гнучкій ніжці.

Час атаки

Цей параметр показує, наскільки швидко спрацює електроніка при піковому навантаженні. Чим менший час атаки, тим менше ви будете відрізані від навколишніх звуків при включенні придушення шуму. Це також впливає на затримку, тобто як швидко мікрофони передають звук на динамік у навушнику.

Час атаки

Максимальна гучність

Великий діапазон гучності завжди додає зручності та варіативності. Ще варто звернути увагу на органи управління гучністю та їх зручність, це може бути колесо регулювання або кнопки. Органи управління повинні бути досить великими та з достатніми проміжками, щоб регулювання було зручним навіть у рукавичках.

Незалежне регулювання навушників

Як додаткова опція в навушниках є можливість налаштувати кожен навушник окремо. У деяких випадках це може бути корисно, якщо одне вухо чує гірше або один навушник став звучати тихіше.

Конструкція

Більшість навушників досить варіативні у сенсі тонкого налаштування та підгонки під розмір голови чи вух, використання з головним убором чи шоломом. Деякі моделі дозволяють від’єднати оголов’я та приєднати кожен навушник до тактичного шолома, або поставити фіксуючу дугу на потилиці. Чим більше варіацій кастомізації матимуть навушники, тим простіше підігнати їх під конкретні потреби. Ще навушники обов’язково повинні бути складними для зручного транспортування.

Конструкція

Бренд

Слід насамперед звертати увагу на популярні бренди, які мають офіційну гарантію, широкий модельний ряд та наявність нормального обслуговування. Серед таких компаній:

 • Peltor
 • Howard Leigh
 • MSA Sordin
 • EarShield
Бренды

Оснащення

З додаткових можливостей із середнього та топового сегмента активних навушників ви можете отримати:

 • Можливість підключити зовнішні пристрої за допомогою стандартного роз’єму (радіо, телефон, плеєр тощо).
 • Вбудоване радіо.
 • Додаткові мікрофони для точнішої стерео картини.
 • Автоматичне вимкнення в режимі очікування.

Захищеність

Тактичні активні навушники повинні витримувати складні умови експлуатації, тому виготовляються із ударостійких матеріалів. Також навушники, які призначаються для полювання або військових операцій, можуть використовуватись в різних погодних умовах, тому захист від пилу, вологи та дощу дуже бажаний.

Зручність

Якщо ви вибираєте навушники для себе, то це один з найважливіших параметрів. Якщо навушники натиратимуть, злітатимуть або пропускатимуть звуки, то наворочена електроніка ніяк це не виправить. До того ж, вам слід перевірити сумісність обраних навушників з усіма своїми пристроями та обладнанням. 

Зручність

Навушники повинні:

 • добре сидіти на шоломі;
 • мати потрібні кріплення або перехідники;
 • не заважати при носінні захисних окулярів (такі окуляри повинні мати досить тонкі дужки);
 • бути зручними під час перенесення;
 • мати доступні та зрозумілі органи управління;
 • легкий доступ до відсіку з батарейками.

Ціна

Зважаючи на перечислені вимоги до тактичних активних навушників, середня ціна на таку модель може коливатися в районі 100 – 150$. За меншу ціну навушникам не вистачатиме цінної функціональності на кшталт стерео мікрофонів, 3.5 мм роз’єму або вологозахисту.

Ціна

Верхній поріг цін на активні навушники може досягати 800 – 1000 $ за топові моделі, які використовуються в армії США або елітних підрозділах. Слід врахувати, що преміум сегмент не надає чогось екстраординарного. За великі гроші ви отримуєте якісніші технології або розширений комплект, а саме:

 • Більш якісні матеріали, метал, вуглеволокно, натуральна шкіра та ін.
 • Просунута та більш чутлива електроніка.
 • Додаткові опції налаштування звуку (чутливість, еквалайзер, регулювання підсилювача).
 • Додаткові мікрофони.
 • Комплектні змінні амбушури, кріплення, оголів’я.
 • Вбудоване радіо.
 • Комплектні перехідники, подовжувачі, винесені кнопки керування радіо.
 • Окремий розмовний мікрофон.

Всі ці фішки, безумовно, роблять користування навушниками більш зручним, але не є критичними. Навушники за 100$ чесно виконуватимуть свою роботу.

Вибір активних навушників для ЗСУ

Розвиток засобів індивідуального захисту ще далекі до завершення, на жаль, як і воєнні конфлікти в світі. Але ми маємо у своєму розпорядженні ті засоби, які можуть захистити від куль, осколків, гучних звуків, яскравих спалахів і отруйних речовин.

Вибір активних навушників для ЗСУ

Індивідуальний захист органів слуху так само важливий як захист ніг та рук, а активні навушники так само необхідні як бронежилет або шолом. У наших силах допомогти воїнам Збройних Сил України не лише перемогти та вигнати окупанта, але й повернуться до своїх родин здоровими.

Оперативне реагування
3234 осіб вже зробили внесок
15 141 700 грн
з 15 300 000 грн
98% зібрано
оновлено 21.06.2024 о 7:19

Партнери

Останні новини

Всеукраїнський центр волонтерів

people
Миколаївський обласний благодійний фонд
“РЕГІОНАЛЬНИЙ ФОНД БЛАГОЧЕСТЯ”

Свідоцтво про державну реєстрацію благодійної організації Серія АВ №736456 від 26.09.08

Контакти:

Преса про нас