Запропонувати проект

Для розгляду проекту заповніть форму. Приватну та контактну інформацію буде приховано.
Ваше ім`я
Ваш Email
Назва проекта
Необхідна сума
Опис вашого проекту
Будь ласка, максимально конкретизуйте потреби. Це допоможе уникнути непорозумінь і зайвих уточнень.
Дякуємо!
Допоможи нам швидше закрити збір, розкажи друзям та долучай їх
Поділися у соціальних мережах цим баннером
Поділитись у:
та завантажуй в instagram з посиланням на збір
Разом ми велечезна сила!
Завдяки вам закриті тисячі запитів для ЗСУ! Маємо продовжувати!
Допомогти проекту

Найстрашніші вороги МОЗу: чому чиновники від медицини не дають лікувати поранених

Сьогодні ми відзначаємо Свято захисника України, та цей день буде радісним...

Найстрашніші вороги МОЗу: чому чиновники від медицини не дають лікувати поранених

Найстрашніші вороги МОЗу: чому чиновники від медицини не дають лікувати поранених

Сьогодні ми відзначаємо Свято захисника України, та цей день буде радісним далеко не для кожної української родини. Підла й кривава війна на Сході вже забрала сотні життів наших захисників. Ще більше наших воїнів отримали тяжкі травми й каліцтва, наслідки яких перекреслили усі сподівання на подальше повноцінне життя.

Півтора місяці осені видалися дуже гарячими для проекту «Біотех-реабілітація поранених», в рамках якого медики та волонтери намагаються відновити тяжкопоранених бійців за допомогою високих наукових технологій. До участі у проекті долучилися одразу шість нових пацієнтів. Усім їм може допомогти високотехнологічне лікування за допомогою клітинних технологій. Найближчим часом новачки пройдуть пильне обстеження: медики клініки проведуть необхідні дослідження, відберуть біологічні матеріали аби виростити нові кістки та тканини, складуть докладні плани подальшого лікування.

lesha_noga

Страшні опіки, тяжкі некрози тканин, потрощені кістки: ось які наслідки травм долає «Біотех»


В той же час пятнадцять учасників проекту знаходяться на шляху до одужання: вони лікуються вже не перший день, їм саме провели основні лікувальні процедури або ж готуються до основного втручання у найближчий час. Ще троє бійців нарешті вирушать додому: основний курс лікування завершено, відтепер ніщо не втримає їх у лікарняних палатах. Надалі все у їхніх власних руках – подальше відновлення залежить лише від реабілітації та зусиль самих пацієнтів. У майбутньому вони побувають у клініці лише на чергових контрольних оглядах — адже жодного із учасників проекту не кидають напризволяще, тривалий час лікарі відстежують хід їхнього відновлення.

До речі, і лікарям клініки ilaya, і нам, волонтерам, було дуже приємно побачити аж тринадцять наших колишніх учасників: всі вони побували у клініці саме на контрольних оглядах. Результати аналізів та досліджень показали: відновлення йде за планом, жодних негативних наслідків лікування у хлопців не виявлено.

oxzub

Провідні фахівці Володимир Оксимець та Дмитро Зубов власними руками творять справжні дива


Всі учасники проекту «Біотех-реабілітація поранених» — бійці, які отримали тяжкі травми у ході проведення АТО. Всі вони пройшли через військові та державні шпиталі, усі отримали мовчазну або навіть явну відмову у подальшому лікуванні, всі пережили по кілька тяжких та безрезультатних операцій, всі вони постали перед загрозою ампутації, протезування та довічного каліцтва. Усім їм нині допомагають сучасні технології, які лікарі сприймають із поки обережною цікавістю та оптимізмом, а функціонери медичного міністерства намагаються не помічати.

Та навіть протидія медичних високопосадовців не спиняє волонтерів та лікарів у подальшому наданні високотехнологічної допомоги усім нужденним. На цьому не заробляє ніхто: медики клініки ilaya проводять подібне лікування фактично за собівартістю медичних матеріалів, волонтери ж «People’s Project» не беруть жодних комісій чи відсотків із народних пожертв, тому усі зібрані кошти спрямовано виключно на лікування.

maks

Координатор «Народного проекту» Максим Рябоконь та колишній учасник «Біотеху» Олександр.

Пожертви, збір яких координує Максим, та клітинні технології врятували Олександра від ампутації 


Але і волонтери, і лікарі отримують в результаті проекту дещо значно цінніше. Вдячність людей, яких позбавили надії, а потім дивом урятували, вартує більше, аніж будь-які гроші. Ось деякі з останніх наших пацієнтів, яким допоміг «Біотех». Якби не клітинні технології, всі вони ниділи б в інвалідних візках, незграбно шкутильгали на милицях та сумно дивилися б у вікно, не маючи можливості навіть просто вийти з власного помешкання.

Роман, який, попри страшні травми, завжди радує нас своєю посмішкою: нещодавно ми оплатили перший етап лікування. Без клітинних технологій Роман не має жодної надії на відновлення — у чоловіка немає шматка плечових кістки та суглоба. У рамках «Біотеху» ми готуємось скласти новий суглоб з кісткових фрагментів, вирощених із власних тканин Романа. Звісно, операція надскладна, і може трапитись всяке, та шанси на відновлення досить високі.

roma

Попри страшні травми, Роман завжди зустрічає відвідувачів широкою усмішкою


Олегові уламок ворожого снаряду розтрощив стопу, лікарі відверто сказали: мовляв, нащо мучитись і лікувати? До старості, ще років двадцять, поскачеш на милицях, і спокійно помреш. Чого морочити комусь голову? Олег рук не склав, звернувся до «Біотеху» і успішно пройшов курс лікування: наново вирощені кістки успішно стали на своє місце. Чоловік знову отримав можливість ходити на своїх двох.

Віктор лікування завершив ще два роки тому. Наново вирощена кістка пяти дала йому можливість жити повноцінним життям. Традиційна медицина такі складні травми ще не лікує: перебрати і скласти наново складний скелет стопи їй поки що не під силу. Віктор мав би скалічену ногу і не ходив би до кінця днів, якби не «Біотех» – лише клітинні технології повернули чоловікові можливість ходити. Контрольний огляд показав — всі лікувальні плани втілились у життя якнайкраще, жодних найменших ускладнень у чоловіка не виникло.

Юрію клітинні технології дали можливість знову ходити без болю: чоловікові далися взнаки вік та навантаження, які він пережив на фронті. Тяжкий артроз зруйнував його коліна і викрутив ноги, а фахівці клініки ilaya дають йому шанс на життя без болю та постійних страждань.

Олександрові мусили ампутувати ногу: близьким вибухом йому потрощило кістки, тяжко деформовані, вони ніяк не хочуть зростатись. Лікарі так і кажуть: як хочеш — помучайся іще рік, а потім приходь, ми тобі ту ногу відріжемо. Олександр подумав, і пішов — та не на ампутацію, а до проекту «Біотех», у рамках якого чоловіка вже готують до операції з відновлення.

Ось Євген: цей непримітний зовні чоловік на полі бою проявив справжні чудеса героїзму. Євгена накрило вибухом, попри тяжкі травми рук та контузію, він рвався допомагати побратимам, аж доки його не вивели з поля бою силоміць. Нині Євген бореться за збереження пальців та потрощене передпліччя. Лише клітинні технології дають йому найвищі шанси одужати.

zhenya

У Євгена тяжко потрощені обидві руки. Відновити кістки можуть хіба новітні технології


Хоч і радісно, що чоловік рушає додому, та Сергія нам буде відверто не вистачати – і ми, волонтери, і лікарі клініки ilaya вже звикли до його постійної щирої усмішки. Сергієві довелося попостраждати: хоча рятували його і без клітинних технологій, проте вилікувати чоловіка допомогла лише майстерність провідного спеціаліста клініки ilaya Володимира Оксимця. Чоловік боровся за зрощення запястя та відновлення руху руки, також «полагодили» йому і тяжко травмовану стопу. Не звернувся б до «Біотеху» – і хтозна, чим би закінчилася його історія.

Володимир отримав нову пяткову кістку. Деякі військові медики кривилися і морально готували чоловіка до ампутації — подолати такі наслідки травми вони просто не в змозі. Німецькі медики теж лише розвели руками, тож Володимир звернувся до «Біотеху». Кілька місяців — і новісінька кістка вростає на своє місце. Ще трохи реконструктивного лікування, і Володимир зможе знову самостійно ходити.

Олександр потрапив у полон бойовиків, нелюди катували його кілька днів. На щастя, чоловік вижив, та на згадку про полон отримав некроз таранної кістки стопи. Постійний біль, кульгання, а далі і зовсім нерухома нога — з такими перспективами чоловік долучився до «Біотеху». Наразі лікування успішно триває, Олександр має усі шанси знову піти на власних двох.

Днями повернувся до клініки Роман Журавель — один із перших та найтяжчих пацієнтів «Біотеху». Романові побило ноги вибухом гранати, уламки знищили ліве коліно. Більше року ми відновлювали колінний суглоб, зрештою Роман рушив додому, продовжив службу у лавах Нацгвардії і навіть отримав нагороду. Контрольний огляд показав: аби повернути коліну первинну форму, необхідно провести ще одну хірургічну операцію і дещо відкоригувати форму нової кістки. Нині Роман відновлюється після операції і, небезпідставно сподіваємось, вийде із клініки вже повноцінною ходою.

zhuravel

Доля Романа стурбувала і дружину Президента Марину Порошенко


Біля ніг Богдана жахнуло ворожою міною. Хлопцеві трохи за двадцять, а ногу вже тяжко скалічено — кістка зрослася неправильно, із велетенською діркою посередині. Зламатися може щохвилини, тож хлопцеві необхідно проводити реконструкцію із застосуванням клітинних технологій. Наразі Богданові провели пластику мяких тканин, хлопець готується до основного етапу лікування.

Перша перемога у процесі лікування Олексія. Шансів у хлопця не було зовсім — Олексій точно мав лишитися без ноги. До застосування високих технологій поки не дійшло: насьогодні ми врятували саму ногу від ампутації. Під час бою просто під ногами Олексія розірвався снаряд, ноги страшно скалічило вибухом. Сім місяців ми долали спалах тяжкої інфекції, яка палала у місці обширної рани. І от інфекцію здолано, готуємося до встановлення кісткових фрагментів.

lesha_all

Ще до «Біотеху» нога Олексія майже загинула: травми й інфекція не лишали шансу на відновлення. 

Нині інфекцію подолано, Олексій готується до відновлення кісткових дефектів


Нещодавно звільнився від гіпсу Віталій — хлопець постраждав під час мінометного обстрілу, навіть попри те, що був у танку. Ногу Віталія викрутило і вкоротило, тому ми змушені були наново перебирати кістки і дорощувати відсутнє за допомогою клітинних технологій. Насьогодні ж, без гіпсу, без металевих спиць та штирів, хлопчина починає курс реабілітації: є усі шанси на те, що з часом він знову ходитиме самостійно.

Днями у столичній Садибі Уварових проходить благодійна мистецька виставка «ARTvsWAR». Серед учасників заходу можна помітити і усміхненого молодого хлопчину. Це Володимир — один із перших наших пацієнтів. На початку лікування він не мав половини кісток у стопі — їх вирвало уламком снаряду. Кажучи відверто, Володимир дійсно навряд-чи ходив би колись самостійно — настільки тяжкою була травма та кісткові дефекти. Лікування завершено трохи більше року тому: на нових, вирощених із власних тканин, кістках Володимир поноцінно ходить на своїх двох.

volodya

Для ноги Володимира виростили одразу три нові кістки


Ми щиро шкодуємо, що державна медицина поки не може допомогти таким тяжким пацієнтам. Українські медики багато років були заручниками безгрошівя та суцільного зубожіння, і творять справжні дива виключно на власній майстерності та ентузіазмі. На жаль, у деяких тяжких випадках цього мало. Впровадження й застосування новітніх технологій потребує не лише завзяття, а й значного фінансування, потужної наукової та матеріальної бази. Ми щиро сподіваємось, що за певний час ситуація зміниться на краще. Та те, що на Сході тривають бойові дії, те, що багато тяжкопоранених бійців потребують високотехнологічного лікування уже сьогодні, роблять ситуацію з відновленням таких пацієнтів дуже тяжкою.

Вихід із ситуації є. Можливості клініки Ilaya дозволили б узятися за лікування й інших тяжкопоранених бійців, та все впирається у фінансові питання. Навіть попри те, що подібне лікування виконується фактично за собівартістю матеріалів, витрати на медичні процедури все ж таки є надмірними для багатьох родин поранених вояків. Можливості волонтерів теж не безмежні – фінансувати лікування усіх бійців за рахунок пожертв поки що ми забезпечити не можемо.

uri_whole

Ліворуч – Юрій, перший учасник «Біотеху», у 2014 році. Праворуч – Максим Рябоконь та Юрій у серпні 2016.

Якби не «Біотех», Юрій міг би лишитися без руки, довіку прикутим до інвалідного візка


Держава радо долучилася б до фінансування цього процесу: і Міноборони, і Мінсоцполітики, і навіть Верховна Рада сказали вирішальне слово на користь застосування нових технологій у лікуванні поранених бійців. Та проти нових методів різко виступили окремі представники Міністерства охорони здоровя — тієї структури, яка першою мала б бути зацікавленою у дієвих методах лікування людей. Попри успішне застосування регенеративних технологій у США та Україні, ці чиновники від медицини розгорнули справжню публічну кампанію з дискредитації нових методів і намагаються задушити цю ініціативу у корені за будь-яку ціну. Ми не зважаємо на закиди опонентів, проте готуємося найближчим часом спростувати усі маніпуляції та демагогію і назвати імена відвертих противників лікування бійців. А поки що ми просто продовжуємо сумлінно робити нашу роботу — відновлювати безнадійних для офіційної медицини пацієнтів.

Дуже шкода, що основні зусилля МОЗу у даній ситуації спрямовано не на те, аби розібратися у ситуації, а виключно на протидію  новітнім технологіям. Більше того: кампанія з дискредитації волонтерської ініціативи, яка для багатьох бійців є останнім шансом на відновлення, вже призвела до того, що надходження пожертв на лікування поранених скоротилося; під впливом дезінформації з боку представників МОЗу деякі спонсори відлучилися від участі у проекті. На жаль, для багатьох тяжкопоранених бійців це є фактично вироком на інвалідність. Всі вони потребують якнайшвидшого початку відновлення, а не змагань бюрократів під килимом МОЗу. Саме тому ми вкотре просимо вас про допомогу: завдяки активній протидії медичних чиновників, забезпечити це лікування поки що можемо лише ми з вами. Насьогодні лише народні пожертви у рамках проекту «Біотех-реабілітація поранених» дають можливість врятувати бійців від довічного каліцтва та повернути їх до повноцінного життя. Тож невже ми не допоможемо людям, які віддали здоровя, захищаючи наш з вами спокій та Батьківщину?

Будь ласка, поширте цю інформацію в соцмережах кнопками внизу. Без достатнього розголосу багато поранених можуть залишитися каліками.

Коротке посилання на цю статтю:  http://t.pp.ua/moz-vs-poraneni

 

 

Партнери

Останні новини

Всеукраїнський центр волонтерів

people
Миколаївський обласний благодійний фонд
“РЕГІОНАЛЬНИЙ ФОНД БЛАГОЧЕСТЯ”

Свідоцтво про державну реєстрацію благодійної організації Серія АВ №736456 від 26.09.08

Контакти:

Преса про нас