Для чого це потрібно
Наш ворог на Сході відрізняється підлістю та цинізмом. Вдень вони просторікують про режим тиші та Мінські угоди, а уночі сиплять на наші позиції артилерійські снаряди та міни усіх калібрів. Звісно ж, питання захисту наших бійців від обстрілів виходить на перший план.
Треба зважати і на погоду: надворі вже холодно, а попереду взагалі зима. Між тим, солдатам на позиціях банально треба десь жити. Армійські укриття треба зводити швидко й оперативно, до того ж, вони мусять забезпечувати надійний захист від куль та вибухів.
Аби полегшити долю наших захисників, аби спростити усі ці процеси, ми пропонуємо готові рішення — модулі для облаштування надійних та комфортних бліндажів.
На що збираються кошти
Щоночі бойовики обстрілюють наших захисників на передовій з артилерії усіх калібрів та стрілецької зброї. До всього, попереду ще й зима. Враховуючи обидва фактори, ми задалися метою забезпечити наших воїнів на передовій надійними та комфортними укриттями, які можна буде облаштувати швидко, оперативно і без зайвих зусиль.
Рішення цих питань ми знайшли: наші волонтери виготовляють чудові готові модулі, з яких можна облаштувати бліндажі будь-якої необхідної конфігурації. Ці модулі мають підсилений каркас і виготовлені з високоякісних матеріалів, що забезпечує надійне укриття в разі посилених ообстрілів. До речі, це не голослівні заяви: наші бліндажі вже пройшли «бойове хрещення» під вибухами ворожих снарядів і заслужили схвальні відгуки бійців. Встановлення таких бліндажів потребує мінімальних зусиль: все, що треба — мінімум техніки і година часу.
Модуль типовий
Типовий модуль – це основна структурна одиниця бліндажу. Залежно від потреб підрозділу, він може бути обладнаний для проживання бійців, господарських потреб, розташування штабу, вузла зв’язку та інших цілей. Він виготовлений з дерев’яного брусу 100х100мм, водостійкої фанери 10мм і утеплений пінополістиролом 100мм. Перекриття модуля виконане з дощок 50х200 (на ребро), стягнутих арматурними стержнями д16мм з кроком 200мм. Конструкція модуля та спосіб його встановлення забезпечують надійний захист під артилерійськими обстрілами.
Житловий блок.
Для проживання бійців, типові модулі об’єднуються у житлові блоки. Так у форматі 3+1, житловий блок складається з трьох типових модулів (житлових), обладнаних шістьма спальними полицями і одного типового модуля (вхідного), в якому встановлюється пічка-буржуйка чи інше обладнання. Житлові модулі приєднуються до вхідного з трьох боків, а з четвертого облаштовуються сходи. Всього в житловому блоці може проживати 18 людей.
Не пропускає бліндаж і вологу — для цього під час встановлення його накривають шаром спеціального поліетиленового покриттям. Якщо ж бліндаж вимушено встановлений у такому місці, де підтікають грунтові чи дренажні води, у вхідному модулі передбачено приямок та дренажний насос;
Всі житлові модулі обладнані природньою вентиляцією. Також передбачене розведення електромережі. В житлових модулях встановлюються електричні розетки 220В та світильники.
Господарський блок
Щоб забезпечити підрозділи приміщенням для господарчих потреб, типові модулі можна об’єднати у господарчий блок. У форматі 3+1, господарчий блок складається з кухонного, опалювального, складського та вхідного модулів. Опалювальний модуль обладнано бензиновим генератором, ємністю для пального, газовими балонами та акумуляторними батареями. В кухонному модулі розташовано газову та електричну плиту на 4 та 2 конфорки відповідно.
Гідроізоляцію бліндажу забезпечено аналогічно тому, як і у житловому блоці. Всі модулі господарчого блоку обладнано примусовою вентиляцією.
Бліндаж 2.0
Ми врахували досвід монтажу та використання першої партії бліндажів, чуйно прислухались до побажань та зауважень військових на передовій і розробили нову конструкцію. Вдосконалення проводились за трьома напрямками:
1. Спрощення технології та зменшення часу монтажу укриття;
2. Збільшення корисного простору в приміщенні;
3. Зменшення вартості бліндажу при збереженні рівня якості.
За рахунок використання дрібноформатних стінових балок та балок перекриття, а також уніфікації елементів, вдалося досягнути суттєвого зменшення часу монтажу (див. відео). Важливо й те, що відтепер сам монтаж не вимагає спеціальних навичок і може виконуватись безпосередньо військовими, що дислокуються у відповідному районі. Для вирішення другого питання було збільшено габарити бліндажу та проведено зонування площі. Це дозволило значно збільшити оперативний простір приміщення та розмістити вже 10 спальних місць. А за рахунок зміни матеріалів для огороджуючих конструкцій, вартість бліндажа на одну людину вдалось зменшити вдвічі. В конструкцію перекриття значних змін не вносили, оскільки воно добре зарекомендувало себе в процесі монтажу та під вогнем противника. Так нам вдалося значно удешевити виробництво наших бліндажів і зберегти високий рівень якості та захисту.
Наскільки швидко збирається бліндаж, дивіться у сюжеті hromadske.tv
Відео з випробувань посилених бліндажів
- 19Березня2019
Бюджет проекту зменшений на 125 000 грн. Згідно до актуальних потреб підрозділів була оновлена кількість бліндажів за проектом.
- 03Грудня2015
Бюджет проекту збільшений на 443 239 грн. Через подорожчання всіх компонентів бліндажів, вартість одного бліндажа типу 2.0 на 10 бійців зросла з 20 000 до 25 000 гривень.
- 09Лютого2015
Бюджет проекту збільшений на 1 382 409 грн. Додали 85 бліндажів нової модифікації




Загалом 2 121 971.00 грн
Обговорення проекту