ДЯКУЄМО ЗА НЕБАЙДУЖІСТЬ!
Захистіть себе та своїх близьких - поширте це в соцмережах
Ваш внесок має з'явитися у звіті за кілька хвилин - залежить від обробки банком
Tweet

Кровомобіль


366 осіб

вже зробили внесок

522 159 грн

з 520 792 грн необхідних

100% зібрано

оновлено 10.07.2017 о 16:13
Підтримати інші проекти
Поділитися у Facebook

Координатори проекту:


Ростислав Зауральский

+380 67 532 60 54

Оксана Тюпа

+380 67 328 63 89

Для чого це потрібно


Втрата крові – одна з найпоширеніших причин смерті під час бойових дій. Достеменно невідомо, скільки військових АТО померли саме через втрату крові, та світова статистика свідчить, що від 25% до 45% військових втрат стається саме з цієї причини. Для того, щоб збільшити шанси бійців на виживання, волонтери передають на передову кровоспинні препарати – під час війни вони на вагу золота. Та це лише тимчасове вирішення проблеми. Кровоспинне, якщо воно і є на позиції, зупиняє кровотечу, але щоб врятувати пораненого треба зробити набагато більше – як мінімум, компенсувати масштабні крововтрати. Переливання крові – часто єдиний шанс «відтягнути час» та дати лікарям можливість надати необхідну допомогу. В таких випадках військові парамедики та госпітальєри намагаються якомога швидше доправити потерпілого до місця, де йому можуть зробити переливання. Та така можливість є не завжди, крім того, і сама дорога – теж дуже нелегке випробування для пораненого. Вирішити цю проблему взявся лікар-трансфузіолог Ростислав Зауральский. Саме він був ініціатором та натхненником розробки ще першого кровомобіля. Саме він наполіг на удосконаленні та подальшому розвитку цього чудового проекту. Та самотужки, без підтримки та допомоги, Ростиславу було б вкрай тяжко довести справу до кінця.
На допомогу прийшли волонтери. БФ «Клуб Дивосвіт» запропонував лікарю відкрити збір коштів та профінансувати проект за рахунок народних пожертв. Для цієї мети якнайкраще підійшла краудфандингова платформа People’s Project, що має значний досвід у таких ініціативах, вирізняється унікальною системою прозорої звітності та можливістю в онлайн-режимі контролювати усі надходження та витрати за проектом, та більше того – провадить повну інформаційну підтримку благодійних проектів, в рамках яких і збираються кошти. Своєю чергою, ми, волонтери People’s Project, радо пішли назустріч, провели та завершили збір коштів за проектом, а згодом і узяли на свої плечі левову частку організаційних питань. З усіма деталями цього процесу ви можете ознайомитись нижче


bloodmobile-project_3-inside

Що таке кровомобіль
Кровомобіль (або Bloodmobile) – це транспортний засіб, що доставляє донорську кров та її компоненти в зону АТО для надання невідкладної медичної догоспітальної допомоги тяжкопораненим бійцям. Автомобіль оснащено спеціальним обладнанням, що дозволяє перевозити кров, суворо дотримуючись температурних режимів – 2-6 °C для еритроцитної маси, та –40 °C для плазми. Адже якщо температурний режим буде порушено, кров моментально стане непридатною для переливання.Як працює Кровомобіль та для чого він потрібен
Заявки від Медичного корпусу, Авдіївської Центральної міської лікарні та інших лікарень на лінії фронту надходять у режимі реального часу. Заявка містить інформацію щодо того, на коли та що саме потрібно – плазма, свіжа кров, гемакони (контейнери для забору донорської крові), крапельниці, медикаменти, спальні мішки, бронежилети, супутні товари, а також, в окремих випадках, – необхідні лікарі і фахівці. Кровомобіль тут же комплектують відповідно до потреб заявки, і він миттєво рушає в дорогу. Донорську кров та її компоненти надають переважно Кременчуцька та Харківська обласні станції переливання крові. Вже в дорозі відбувається розморожування плазми, що економить дорогоцінний час, тож на момент прибуття кровомобілю на місце компоненти крові готові до якнайшвидшого переливання.


Відео одеського 7-го каналу про перший кровомобіль в АТО.


Принцип роботи кровомобілю
Принцип роботи кровомобілю – доставити кров до пацієнта з метою надання догоспітальної допомоги у так звану «золоту годину» (термін в реаніматології, що означає обмежений проміжок часу з моменту отримання травми, у який надання першої допомоги є максимально ефективним) після травми. Це дозволяє підвищити шанси на збереження життя людини. Цей принцип є альтернативою існуючому – спершу доставити пацієнта в лікарню, де лише там вже почнуть надавати комплексну допомогу. Тобто завдяки кровомобілю кров переливають коли це потрібно, а не тоді, коли з‘являється можливість.


Як все починалося
Єдиний в Україні автомобіль для доставки компонентів крові було впроваджено у 2014 році в Авдіївці з ініціативи лікаря-трансфузіолога Ростислава Зауральського, його силами та коштами та за підтримки інших небайдужих. Жодного іншого аналога кровомобілю наразі в Україні немає.
Зауральський Ростислав Валентинович – завідувач відділення трансфузіології та еферентної медицини. Працює в Кременчуцькому міському пологовому будинку. Має вищу кваліфікаційну категорію з трансфузіології, першу з акушерства та гінекології. Кандидат медичних наук. Член правління «Асоціації еферентологів України».
Автомобіль знаходиться на балансі БО Міжнародний благодійний фонд «Пульс надії», у якого укладені договори як зі станціями переливання крові, так і з кінцевими споживачами (лікарнями, шпиталями) Кременчука та Харкова.
За півтора роки роботи нинішнього кровомобілю він вже проїхав понад 40 000 км, було перевезено понад 100 літрів компонентів донорської крові – еритроцитної маси та плазми. (1 доза компонентів крові – це приблизно 300-500 мл, тобто до моменту надання госпітальної допомоги було стабілізовано понад 200 важкопоранених).Чому саме кровомобіль
У звичайному житті не завжди є час чекати на «швидку допомогу» і не завжди кількість машин «швидкої» достатня, щоб вчасно покрити усі виклики. Що вже казати про бойові дії. Життя солдата не може чекати транспортного засобу. Тому саме кровомобіль потрібен для того, щоб врятувати життя герою, а не втратити ще одного в дорозі.


Мета проекту
Основна мета проекту – врятувати життя якомога більшій кількості важкопоранених військових, котрі потребують негайного переливання крові. Звісно, переливання крові не вилікує людину, але допоможе відтягнути час та зберегти життя до надання профільної хірургічної та комплексної медичної допомоги.Актуальність та перспективи проекту
Зібрати кошти на придбання та обладнання нового кровомобілю важливо тому, що нинішню машину, в силу зношеності, доводиться ремонтувати практично після кожного виїзду. Крім того, однієї машини недостатньо для своєчасного обслуговування усієї передової. В ідеалі такі транспортні засоби для перевезення крові та компонентів мають функціонувати вздовж всієї лінії фронту!
Саме такий транспорт медичного призначення, як кровомобіль для транспортування донорської крові і її компонентів, має величезний потенціал і в цивільних умовах, та має знаходитися при відділеннях санітарної авіації для здійснення підвозу запасів крові у ситуаціях, де є потреба в наданні медичної допомоги постраждалим (у медицині катастроф, при надзвичайних ситуаціях техногенного та природного характеру, наприклад, при ДТП або стихійних лихах).

На що збираються кошти


В рамках проекту гроші збираються на купівлю автомобіля, який відповідає усім технічним вимогам, та переобладнання його на пересувну станцію переливання крові. Після того, як кровомобіль буде обладнаний та готовий до виконання завдань у зоні АТО, ми плануємо розпочати збір коштів на паливо для автомобілю та підтримання його у робочому стані.


 • 28Червня2017

  Бюджет проекту збільшений на 16 181 грн. Активна підтримка проекту благодійниками дала можливість додати до бюджету та придбати більше гемаконів (контейнерів для крові) ніж планувалось.

 • 15Червня2017

  Бюджет проекту збільшений на 3 170 грн. Змінено декілька позицій бюджету. По-перше, до бюджету додали комплект колес та запаску для автомобіля. По-друге, за рахунок допомоги студентів Львівської правничої гімназії закрили потребу в катетерах та системах для переливання крові.

 • 15Травня2017

  Бюджет проекту збільшений на 410 грн. Дещо знизилася необхідна кількість систем та гемаконів, натомість виросли витрати на ремонт та запчастини до автомобілю.

 • 04Травня2017

  Бюджет проекту збільшений на 38 294 грн. Нам вдалося придбати авто дешевше ніж планувалось. Натомість, залишок коштів за проектом буде витрачено на запчастини та ремонт автомобіля, щоб як найкраще підготувати його до складних умов експлуатації.

 • 23Січня2017

  Бюджет проекту збільшений на 1 042 грн. Було прийнято рішення придбати інший інвертор, що більше підходить для поставлених задач.


Автомобіль Volkswagen Touran
Автомобіль Volkswagen Touran
сплачено 100%
1/1 шт.
303 372 грн
Інвертор MSI 1312 (12В на 220В 1300 Ватт)
Інвертор MSI 1312 (12В на 220В 1300 Ватт)
сплачено 100%
1/1 шт.
25 041 грн
Автохолодильник компресорний Waeco Coolfreeze, 60 л
Автохолодильник компресорний Waeco Coolfreeze, 60 л
сплачено 100%
1/1 шт.
37 210 грн
Автохолодильник Thermomix Bl-219, 18 л
Автохолодильник Thermomix Bl-219, 18 л
сплачено 100%
1/1 шт.
3 777 грн
Термобокс Igloo Playmate PAL
Термобокс Igloo Playmate PAL
сплачено 100%
1/1 шт.
597 грн
Акумулятори холоду
Акумулятори холоду
сплачено 100%
44/44 шт.
2 112 грн
Гемакони (контейнери для крові)
Гемакони (контейнери для крові)
сплачено 100%
422/422 шт.
28 781 грн
Системи та катетери для переливання крові
Системи та катетери для переливання крові
сплачено 100%
270/270 шт.
3 510 грн
Запчастини та ремонт автомобіля
Запчастини та ремонт автомобіля
сплачено 100%
1/1 шт.
97 282 грн
Автогума Michelin Primacy 205/55 R16 з дисками
Автогума Michelin Primacy 205/55 R16 з дисками
сплачено 100%
5/5 шт.
19 110 грн

Загалом   520 792.00 грн


Обговорення проекту

Новини проекту


Реквізити ПриватБанку для переказу у гривнях

Миколаївський обласний благодійний фонд “РЕГІОНАЛЬНИЙ ФОНД БЛАГОЧЕСТЯ”
ПАО КБ ПриватБанк
ОКПО: 36143302
МФО: 326610
Рахунок: 26006053227140
Призначення платежу: Благодійний внесок. Кровемобіль

SWIFT-переказ у USD

Beneficiary: Mykolayiv Regional Charitable Foundation “Regional Foundation Blagochestya”
IBAN­code: UA803266100000026009053209659
Account: 26009053209659
Beneficiary address: UA 54000, Mykolaiv, Buznyka str. 5, 118
Beneficiary bank: Privatbank
50, Naberezhna Peremogy Street, Dnipropetrovsk, 49094, Ukraine
Swift code: PBANUA2X

Intermediary bank: JP Morgan Chase Bank,New York ,USA
Swift code: CHASUS33
Correspondent account: 001-­1­-000080
Description: Charitable donation for ‘Bloodmobile’ project
or
Intermediary bank: The Bank of New York Mellon, New York, USA
Swift code: IRVT US 3N
Correspondent account: 890-­0085-­754
Description: Charitable donation for ‘Bloodmobile’ project

SWIFT-переказ у EUR

Beneficiary: Mykolayiv Regional Charitable Foundation “Regional Foundation Blagochestya”
IBAN­code: UA413266100000026009053206287
Account: 26009053206287
Beneficiary address: UA 54000, Mykolaiv, Buznyka str. 5, 118
Beneficiary bank: Privatbank
50, Naberezhna Peremogy Street, Dnipropetrovsk, 49094, Ukraine
Swift code: PBANUA2X

Intermediary bank: Commerzbank AG ,Frankfurt am Main, Germany
Swift code: COBADEFF
Correspondent account: 400886700401
Description: Charitable donation for ‘Bloodmobile’ project

Ініціалізуємо дані... Будь-ласка, зачекайте...