Запропонувати проект

Для розгляду проекту заповніть форму. Приватну та контактну інформацію буде приховано.
Ваше ім`я
Ваш Email
Назва проекта
Необхідна сума
Опис вашого проекту
Будь ласка, максимально конкретизуйте потреби. Це допоможе уникнути непорозумінь і зайвих уточнень.
Дякуємо!
Допоможи нам швидше закрити збір, розкажи друзям та долучай їх
Поділися у соціальних мережах цим баннером
Поділитись у:
та завантажуй в instagram з посиланням на збір
Разом ми велечезна сила!
Завдяки вам закриті тисячі запитів для ЗСУ! Маємо продовжувати!
Допомогти проекту

Вони поруч: як українці з-за кордону допомагають співвітчизникам

Волонтерська робота дає унікальне відчуття. Це відчуття — розуміння того,...

Вони поруч: як українці з-за кордону допомагають співвітчизникам

Вони поруч: як українці з-за кордону допомагають співвітчизникам

Волонтерська робота дає унікальне відчуття. Це відчуття — розуміння того, що всі українці у основній своїй масі мають велетенське і добре серце та завжди готові допомогти ближньому. І ближньому — незалежно від відстані.

В роботі «People’s Project» нам часто допомагають закордонні громади українських мігрантів. Зокрема днями нам переказали дві тисячі доларів на проект «Біотех-реабілітація поранених». От просто так — зібрали, хто скільки міг, і передали. Здавалося б, сума і не астрономічна, проте понад пятдесят тисяч гривень вистачить, аби оплатити значну частину лікування когось із наших поранених бійців. Ви будете сміятися, та цю суму надіслала нам громада далекого американського міста Санта-Барбара — того самого, яке прославили понад дві тисячі епізодів легендарного одноіменного серіалу.

sergiy-kys-blog-x-ray

Такі страшні травми не подолати без значних витрат. У лікуванні допомагають українці з-за кордону

Лише нещодавно ми проводили — і, до речі, ще не завершили другий етап, — проект «Герої Паралімпіади». Кілька постерів профінансували українці Китаю — і тисячі кілометрів відстані не стали завадою, чотири тисячі гривень пожертв переказала громада українців міста Шанхай.

91

Українці Шанхаю радо долучилися до проекту, що славить наших паралімпійців

Громада українців Іспанії з перших днів війни опікується потребами бійців АТО — як тих, хто тримає позиції на передовій, так і поранених. Ті з бійців, хто мають ампутації та протези, проходять курси реабілітації та відновлення у кращих клініках Іспанії. Звісно, наче і небагато – та кілька тижнів у Європі, під доглядом кваліфікованих спеціалістів, це, звісно ж, краще, ніж скніти у палатах військового шпиталю в Україні.

Андрій Кушнір – один із членів громади «Хто як не ми», що поєднує українців провінції Аліканте. Чоловік каже: у питаннях благодійності мігранти слави не шукають, але намагаються допомогти усім, чим тільки можуть — навіть попри тисячі кілометрів, що відділяють українців від батьківщини.

6

Андрій Кушнір (ліворуч унизу) та поранені українські бійці у аеропорту

«Усе що робиться — робиться радше для себе, аніж для того, щоб вимагати у когось подяки», – каже Андрій. – «Вся ця допомога мало висвітлюється в Україні, проте ми мусимо відзначити – закордонні громади приймають посильну участь у боротьбі проти спільного ворога. Це полягає не лише у лікуванні — це і реабілітація, і медичні консультації, і велика кількість медичних засобів, автомобілів — як просто позашляховиків, так і специфічного транспорту, як от наприклад сім реанімобілів, спорядження й одяг — де можемо, там і допомагаємо». Мусимо відзначити, що до збору коштів на реанімобілі долучилися не лише локальні громади – за добру справу взялися українці по усій Іспанії.

8

Сергій Храпко: один із десятків українців, якому коштом українців Іспанії виготовили зручний протез

Цю єдність українських громад Іспанії відчули на собі і ми. Лише нещодавно спільними зусиллями громад іспанських провінцій Аліканте, Севільї, Таррагони та Валенсії нам переказали значну суму для одного із бійців «Біотеху» – майже сім тисяч євро на лікування пана Сергія.

1

Керівник «Народного проекту» Максим Рябоконь та Сергій у стінах клініки ilaya

Сергій має тяжкі старі рани і загрозливий дефект кістки, тож пожертва українців Іспанії дозволила оплатити значну частину медичних процедур. Окремо відзначимо, що Сергієві допомагають не лише у рамках «Біотеху», де він отримує специфічне лікування із застосуванням інноваційних клітинних технологій — раніше Сергій та його побратими вже проходили курси відпочинку та реабілітації у медичних закладах Іспанії.

3

Сергій на відпочинку та реабілітації в Іспанії 

Своїх рятівників Сергій уже знає в обличчя, тому радо звернувся до них за першої ж нагоди.

Допомога закордонних українців дуже відчутна на передовій. Пан Андрій каже, що кожна із громад має свої контакти із бійцями в найгарячіших точках, тому громади мають змогу передавати на фронт найпотрібніше. Чи не найвідоміший приклад — одне з авто команди військових парамедиків-волонтерів «ASAP EMC Хотабич», до яких входить і команда Галини Алмазової «Вітерець», отримали саме від іспанських громад. Крім того, постійно допомагають і коштами, і медикаментами — адже авто медичних волонтерів передової постійно потребують поточного ремонту та поповнення запасів ліків.

7

Галина Алмазова та авто екіпажу «Бриз» – саме воно надане українцями Іспанії

Особливо відчутною є допомога саме на медичному фронті — фінансують протезування бійців тут, в Україні, передають значні обсяги медикаментів, забирають бійців на лікування до Іспанії. Яскравим прикладом цієї допомоги є випадок українського бійця Олега Івахнюка. Тяжкопоранений захисник практично втратив надію на одужання на батьківщині – ба більше, після чергової операції у державному шпиталі його стан суттєво погіршився. За безнадійного пацієнта узялися закордонні співвітчизники.

4

Спершу бійців запросили до Іспанії на відпочинок. Вже потім, спонтанно, вирішили і підлікувати.  Зокрема Володимир (ліворуч) поїхав додому без милиць, з новим зручним протезом – кажуть, чоловік плакав від радощів та подиву

Ось і Володимир: до Іспанії чоловік ледве шкутильгав, бо мав застарілий протез, зроблений  ще за доісторичними радянськими технологіями. Після – навіть і не скажеш, що чоловік має лише одну ногу

«Олега ми лікуємо уже же рік часу. Від нього вже усі відмовилися, в Україні не було ні спеціалістів, ні можливості хоч якось йому допомогти. Його привезли до Барселони, і вже рік часу він знаходиться на лікуванні тут, у Барселоні. У цілому на його лікування зібрано понад 50 тисяч євро, і в даний момент він проходить лікування у платній клініці. З першого ж дня всі медичні послуги оплачено саме коштом пожертв простих людей», – каже пан Андрій. Заради допомоги Олегові заклик поширили серед усіх громад – і люди радо відгукнулись на прохання. Ми продублюємо ролик – кажуть, зібрані кошти на лікування Олега наразі добігають кінця, можливо, скоро доведеться вчергове просити про допомогу.

Збирали гроші й на лікування інших бійців, а якщо потреба у певних витратах відпадає, кошти передають на інші нагальні потреби поранених — зокрема опікуються питаннями реабілітації та протезування бійців. «Перша група — 14 чоловік приїжджало, зібрали понад 50 тисяч євро. Власне ці кошти було зібрано на лікування одного конкретного бійця, але оскільки хлопчину вдалося влаштувати на операцію безкоштовно, то ці кошти розподілили на відновлення та протезування інших українських вояків», – каже пан Кушнір.

5

Поранені українські вояки на реабілітації у Іспанії. Поруч з бійцями – рятівниці-волонтерки,                    пані Марія Вертецька і пані Еріка Костецька 

Ми більш ніж певні – навіть у найскрутніші часи ми маємо, на кого розраховувати. Рука допомоги часто з’являється у той момент, коли на неї вже й не чекаєш. Приклад українців, що живуть у Іспанії, чудово доводить – у час спільної біди українці, мов мурашки, збираються у велику спільноту, люди не забули і не відвернулася від біди в Україні, організувалися в громади, асоціації, спільноти, знайшли контакти між собою і, об’єднавшись усі разом в єдине ціле, зробили і продовжують робити добро. Далеко від батьківщини, та поруч із кожним із нас – навіть за кордоном українці залишаються українцями.

Хочемо окремо висловити подяку громадам та окремим українцям Іспанії, які організувалися заради допомоги пораненим бійцям і підтримки української Армії у боротьбі з ворогом:

 • Пані Марія Вертецька, яка стала для багатьох хлопців другою матір’ю;
 • Пані Еріка Костецька, надзвичайно активна волонтерка міста Ла-Нусія, Бенідорм;
 • Спілка «Армія Сос Мурсія» (також Facebook);
 • Асоціація «З Україною «Con Ucrania» міста Мадрид (також Facebook);
 • Асоціація «Майдан Малага»;
 • Громада провінції Аліканте «Хто як не ми» та особисто пан Андрій Кушнір;
 • Асоціація «Українці Торрев’єхи» провінції Аліканте;
 • Громада парафіян УГКЦ міста Валенсія та провінції;
 • Громада парафіян УГКЦ міста Севілья та провінції;
 • Громада українців міста Таррагона «Хортиця»;
 • Українські громади міста Ґісона, зокрема пан Андрій, що опікується лікуванням Олега Івахнюка;
 • Українські громади міста Барселона, зокрема пан Михайло, що опікується лікуванням Олега Івахнюка;
 • Та іншим окремим українцям та українським громадам з усієї Іспанії, які не афішують своєї доброчинної діяльності.

Партнери

Останні новини

Всеукраїнський центр волонтерів

people
Миколаївський обласний благодійний фонд
“РЕГІОНАЛЬНИЙ ФОНД БЛАГОЧЕСТЯ”

Свідоцтво про державну реєстрацію благодійної організації Серія АВ №736456 від 26.09.08

Контакти:

Преса про нас