Запропонувати проект

Для розгляду проекту заповніть форму. Приватну та контактну інформацію буде приховано.
Ваше ім`я
Ваш Email
Назва проекта
Необхідна сума
Опис вашого проекту
Будь ласка, максимально конкретизуйте потреби. Це допоможе уникнути непорозумінь і зайвих уточнень.
Дякуємо!
Допоможи нам швидше закрити збір, розкажи друзям та долучай їх
Поділися у соціальних мережах цим баннером
Поділитись у:
та завантажуй в instagram з посиланням на збір
Разом ми велечезна сила!
Завдяки вам закриті тисячі запитів для ЗСУ! Маємо продовжувати!
Допомогти проекту

БІОТЕХ 2.0

Збір коштів на запобігання інвалідизаціі військовослужбовців за допомогою регенеративноі медицини

Що таке регенеративна медицина і як вона допоможе ВСУ

Що таке регенеративна медицина і як вона допоможе ВСУ

Вважається, що війна це потужний двигун прогресу, і в мирному житті ми часто користуємося винаходами, зробленими під час затяжних воєнних криз. Буває і навпаки, технології та методи, що працюють на благо мирної людини, використовується на полі бою. До таких технологій можна віднести регенеративну медицину, яка активно розвивається, а її досягнення все частіше використовуються на полі бою. Далі ви дізнаєтеся, на що здатна регенеративна медицина, і як цей метод допоможе в лікуванні військовослужбовців ЗСУ.

Що таке регенеративна медицина і як вона допоможе ВСУ

Лікування та реабілітація військових

Розвиток медицини не тільки покращує наше повсякденне життя, а й підвищує виживання воїнів на полі бою. Приблизно 75% поранених у бою солдатів у в’єтнамській війні повернулися додому живими. Порівняно в недавніх конфліктах в Афганістані та Іраку, це число зросло до 92%. Цей прогрес обумовлений як появою поліпшених засобів захисту, так і розвитком польової медицини. Рани, які раніше були летальними, тепер не є смертельними. Зараз рівень виживання солдат перебуває на найвищому рівні в історії, але одна проблема залишається невирішеною. Життя бійців рятують, але вони повертаються з пораненнями, яке змінює їхнє життя.

Лікування та реабілітація військових

Регенеративна медицина покликана зменшити можливість інвалідизації та повернути ветеранам війни повноцінне життя. Сучасні технології регенерації, використання стовбурових клітин та продуктів на їх основі дають можливість прискорити відновлення м’яких та кісткових тканин, а також нервів. Далі йтиметься про те, як працює нова технологія і чому вона прийде на зміну звичайній медицині.

Що таке регенеративна медицина?

У 1990-х роках стала популярна тканинна інженерія та дослідження стовбурових клітин завдяки процедурам з пересадки шкіри. Згодом метою регенеративних технологій стала заміна, відновлення тканин чи органів, пошкоджених внаслідок хвороби, травми, віку чи інших проблем. Тоді почали замислюватися над тим, щоб виростити чи відтворити пошкоджені тканини, замість лікувати їх за допомогою ліків та процедур.

Що таке регенеративна медицина?

Регенерація відбувається на трьох рівнях:

  • Молекулярний. Базовий рівень який включає відновлення невеликих молекул (вони є будівельними блоками нашого тіла), таких, як ДНК, жири та вуглеводи.
  • Клітинний. Сюди вже входять цілі клітинні структури, (нейрони або аксони) які відповідають за зростання та розмноження клітин у вашому тілі.
  • Тканинний. Це саме те, що спадає на думку при слові регенерація, тобто відновлення шкіри, кісткових тканин і м’язів.

Як це працює?

Хоча багато технік та препаратів у галузі регенеративної медицини все ще перебувають у стадії розробки та досліджень, деякі з них вже використовуються. Одним із них є терапія стовбуровими клітинами.

У живих організмах стовбурові клітини є основною формою клітин, які ще визначилися. Ці клітини можна назвати «порожніми клітинами», оскільки вони здатні розвиватися в диференційовані клітини з більш специфічними функціями в різних частинах тіла, а потім розмножуватися.

Як це працює?

Стовбурові клітини спеціально вирощуються вченими у лабораторії. Залежно від необхідності їм можна дати вказівку поводитися як певні типи клітин, наприклад, клітини вашого серця, крові або нервів. Наприклад, якщо у вас є захворювання серця, клітини серцевого м’яза, створені в лабораторії, можуть бути використані як трансплантаційна тканина для відновлення або заміни пошкоджених ділянок серця.

Ці властивості роблять стовбурові клітини універсальним варіантом лікування, тим більше, що лікування стовбуровими клітинами має так багато перспективних застосувань в медицині. У військовій медицині, де регенеративна медицина може бути дуже корисною, це відкриває багато можливостей.

Як це працює?

Військова регенеративна медицина

Польова медицина багато в чому схожа на цивільне медичне обслуговування, але має характерну особливість — тип поранень. Медична допомога на полі бою переважно стосується травм від вибухів, які можуть бути складними як для пацієнта, так і для лікарів. Травми від вибухів часто пов’язані із серйозними ушкодженнями тканин, такі ушкодження дуже важко піддаються лікуванню.

Військова регенеративна медицина

Саме характер травм, які отримують солдати на полі бою, підвищив інтерес до використання стовбурових клітин та регенеративної терапії в якості польової медицини. Великі уражені ділянки шкіри та м’язів з часом покриваються рубцевою тканиною, по ній не проходять нервові закінчення, судини, в результаті поранена рука, нога або інша частина тіла втрачає функціональність. Регенеративні методи реабілітації покликані вирощувати повноцінні м’язи, шкіру та кістки, тобто пацієнт отримує повноцінне одужання.

Лікування чи реабілітація за допомогою стовбурових клітин уже давно вважається проривом у цивільній медицині, тому для багатьох пацієнтів, яким не допомогли традиційні методи лікування, це нова надія.

Військова регенеративна медицина

Перспективи лікування стовбуровими клітинами у військовій медицині

Стовбурова клітина — це тип клітина, яка може оновлюватися і при цьому здатна трансформуватися у будь-які типи клітин у тілі. Завдяки пластичності такі клітини це перспективне джерело відновлення зруйнованої тканини.

Перспективи лікування стовбуровими клітинами у військовій медицині

Нижче наведено 5 перспективних сфер застосування стовбурових клітин у військовій регенеративній медицині:

Зниження болю

Спеціально підготовлені ін’єкції стовбурових клітин можуть дати організму стимул для відновлювальних процесів у пошкоджених тканинах, а також допоможе полегшити біль.

Також ін’єкції стовбурових клітин оновлюють і відновлюють пошкоджені тканини, тим самим можуть допомогти знижувати запалення. Принципова різниця в такому підході це те, що регенеративна терапія націлена на самі уражені ділянки, а не тільки на полегшення симптомів.

Зниження болю

Відновлення тканин

Найчастіше військові медики стикаються з травмами від вибухів, які торкаються великих ділянок тканин м’язів і внутрішніх органів. Тому ефективне відновлення пошкоджених тканин це основна мета застосування стовбурових клітин у військовій медицині.

Відновлення тканин

Поширені травми:

Сполучні тканини

Сучасні бойові травми характерні частим ураженням опорно-рухового апарату (жиру, м’язів, сполучної тканини, кісток). Незважаючи на те, що сучасний солдат має відмінні засоби особистого захисту та може розраховувати на якісну допомогу професійних медиків, відсоток ортопедичних проблем залишається високим.

Такі травми часто обмежують рухливість постраждалого, спричиняють сильний біль і як наслідок повну інвалідність.

Регенеративна медицина та терапія стовбуровими клітинами покликані допомогти у відновленні здорових тканин, роблячи уражені ділянки прохідними для судин та нервових сполук.

Сенсорні тканини

Обов’язковий захист очей за допомогою балістичних окулярів допоміг значно знизити кількість травм очей у солдатів. Проте ураження осколково-фугасними боєприпасами все ще несе ризик отримання важких травм, які призводять до втрати зору.

Вже деякий час вчені вдало вирощують клітини сітківки з ембріонального матеріалу, тим самим демонструючи прогрес у створенні стовбурових клітин, які можуть відновлювати зір.

Втрата слуху є ще однією поширеною травмою. Імпульсне навантаження на органи слуху внаслідок вибухів та пострілів часто стають причиною контузії та невиліковної втрати слуху.

На щастя, стовбурові клітини показують схожі ознаки з волосковими клітинами внутрішнього вуха. У свою чергу, вирощені клітини допоможуть відновити пошкоджені органи слуху.

Сенсорні тканини

Шкіра

Майже кожна травма, отримана на полі бою, супроводжується пошкодженням шкірного покриву. Пошкодження шкіри може бути хімічним або проникаючим, звичайною подряпиною або великим опіком, у будь-якому випадку це призводить до утворення рубцевої тканини. Шкіра виконує важливу роль при правильному загоєнні ран на великих ділянках, де існує небезпека зневоднення та інфекції.

Перевага шкіри в тому, що вона вже має клітини, які постійно регенерують створюючи новий епідерміс, терапія стовбуровими клітинами робить цей процес більш ефективним.

Шкіра

Ця властивість стовбурових клітин шкіри дозволяє розгорнути безліч клінічних досліджень, які дозволять розробити методи регенерації глибоких структур шкіри.

Модулюючі властивості стовбурових клітин

У медицині зараз дуже популярно все, що пов’язане зі стовбуровими клітинами, але всі зосереджені на їх відновлювальних властивостях. Насправді ж клітинна терапія має куди більший потенціал.

Стовбурові клітини мають захисний і директивний потенціал, а також вони можуть продукувати цитокіни (одна зі складових частин імунної системи) та фактори росту. Такі властивості дають клітинам можливість як стати на місце пошкоджених тканин, так і “направляти”, стимулювати розвиток нових кровоносних судин та зростання живих клітин замість рубцевої тканини.

Ці дивовижні регенеративні властивості клітин ще повністю не вивчені, але така можливість відкриває величезну сферу застосування в медицині.

Модулюючі властивості стовбурових клітин

Регенерація когнітивних систем

Черепно-мозкова травма – це одна з частих травм військового часу. Ушкодження головного мозку може мати психологічні наслідки та призвести до таких проблем як депресія, зловживання психоактивними речовинами, розлади особистості та посттравматичний синдром.

На даний момент роль нервових стовбурових клітин та їх відновлення до кінця не вивчено. Проте здатність цих клітин до утворення нових нейронів може допомогти у лікуванні когнітивних розладів та інших проблем із психічним здоров’ям.

Зрештою, дуже важливо, щоб військовослужбовці могли повернутися у суспільство та насолоджуватися життям – як психологічно, так і фізично.

Виробництво штучної крові

Необхідність переливання крові під час бойових дій досить часте явище, але постійно виникають труднощі з об’ємом та відповідною групою крові. Більше того, важливо враховувати питання транспортування, зберігання та вартості.

Виробництво штучної крові

Наразі проводяться маса досліджень та пошук нових способів та технологій для масового виробництва еритроцитів у лабораторних умовах. Стовбурові клітини мають потенціал для вирішення цієї проблеми. Ми можемо отримати необхідні обсяги штучної крові потрібної групи, яка не потребує суворих умов транспортування та зберігання.

Майбутнє регенеративної медицини

В даний час для солдатів, які втратили кінцівку, є кілька варіантів залежно від характеру пошкодження:

  • Просте протезування.
  • Роботизовані кінцівки.
  • Кістково-інтегровані імплантати.
  • Пересадка кінцівки.

Яким би не був просунутим імплант або протез, він не може замінити оригінал. Однак, регенеративна медицина може це змінити.

Майбутнє регенеративної медицини

Технології регенеративної медицини дають можливість вирощувати нервові волокна, судини шкіри та інші тканини. Відтворення таких складних органів як серце або нирки поки що залишається невирішеною проблемою. Відтворення такої складної структури як мозок також залишається вкрай складним завданням, у вирішенні якого зроблено лише перші кроки. Проте нові дослідження та відкриття дозволяють припустити, що потенціал людського організму, і сучасної медицини, дадуть можливість повної регенерації втраченої кінцівки або органу.

Регенеративна медицина для реабілітації воїнів ЗСУ

Регенеративні методи та використання стовбурових клітин це свого роду новий виток у розвитку медицини, а принципи роботи цих методів дозволяють назвати їх навіть новою медициною. У багатьох розвинених країнах проводяться дослідження нових методів лікування та застосовуються вже працюючі препарати на основі стовбурових клітин. Україна є однією з таких країн.

Регенеративна медицина для реабілітації воїнів ЗСУ

GOOD CELLS – це вітчизняна інноваційна медична компанія, яка володіє сучасною біотехнологічною лабораторією, клінікою та власним кріобанком. Фахівці компанії успішно впроваджують інноваційні програми лікування військовослужбовців стовбуровими клітинами та препаратами на їх основі, проводять науково-дослідну роботу та публікують результати своєї роботи у провідних міжнародних виданнях.

У період з 2014 по 2017 компанія GOOD CELLS заснувала та підтримувала проєкт «Біотех-реабілітація поранених», який був покликаний надати медичну допомогу бійцям АТО. Поранені бійці отримували ефективну допомогу у тих випадках, коли традиційна медицина була безсилою. У період роботи проєкту врятовано від ампутації 86 бійців.

БІOTEX 2.0” – це продовження цінностей та ідей проєкту “Біотех-реабілітація поранених”. В рамках нового проєкту GOOD CELLS готові надавати клітинні та безклітинні продукти українським медичним закладам для лікування військовослужбовців та реабілітації.

Це неоцінена допомога, яка не тільки врятує життя наших солдатів, але й дозволить їм повернутися до своїх родин фізично здоровими.

БІОТЕХ 2.0
198 осіб вже зробили внесок
368 800 грн
з 500 000 грн
73% зібрано
оновлено 26.04.2024 о 2:28

Партнери

Останні новини

Всеукраїнський центр волонтерів

people
Миколаївський обласний благодійний фонд
“РЕГІОНАЛЬНИЙ ФОНД БЛАГОЧЕСТЯ”

Свідоцтво про державну реєстрацію благодійної організації Серія АВ №736456 від 26.09.08

Контакти:

Преса про нас